Gyvenimas

2019.08.28 07:55

LRT sporto vasara: Alano Dzeranovo treniruotė ant laiptelių

LRT.lt2019.08.28 07:55

Kol kažkas ieško naujų treniruočių metodų ar technologijų, visai pamirštama apie senus, patikrintus būdus, sako LRT PLIUS laidos „Į sveikatą!“ kūrėjas, treneris Alanas Dzeranovas ir pristato vieną tokių – lipimą laiptais arba tiesiog – treniruotę ant laiptelių.

Pasak A. Dzeranovo, vasaros metu tokiai treniruotei puikiai tiks parkai, amfiteatriniai suoleliai ar net namų laiptinė.

„Tokie pratimai – tikra nauda jūsų sveikatai. Ne tik dirba visos raumenų grupės, bet ir užtenka vos 4 aukštų kasdien ir 33 proc. sumažėja ankstyvos mirties tikimybė.

7 minutės kasdienio darbo ant laiptelių atitolina infarkto riziką 10-čiai metų. Vos 2 papildomos minutės per dieną lipant laiptais yra pakankamai, norint sustabdyti lengvą vidutinio amžiaus svorio prieaugį“, – tvirtina A. Dzeranovas.

Visos šios naudos gaunamos, nes treniruotė ant laiptelių gerina jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, sako A. Dzeranovas.

Treniruotė ant laiptelių – įraše:

Į sveikatą! Mankšta lauke – amfiteatrai, parkai, aikštės – viskas tinka!

A.Dzeranovo treniruotes iš laidų „Į sveikatą!“ portale LRT.lt ir socialiniuose tinkluose galima rasti kiekvieną trečiadienį visą vasarą.

Tie, kurie priims A. Dzeranovo mestą fizinio aktyvumo iššūkį, galės dalyvauti konkurse ir laimėti įvairius prizus – džemperius bei marškinėlius.

Tam reiks nusifotografuoti – pasidaryti smagią asmenukę treniruotės metu ir ja pasidalinti komentaruose po tą dieną LRT feisbuke įkeltu treniruotės vaizdo įrašu.

Aktyviausi dalyviai ir nugalėtojai bus apdovanoti vasaros pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.