Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.27 12:56

Kunigą Algirdą Toliatą naujai knygai įkvėpė SMS žinutės

LRT.lt 2019.08.27 12:56

Ketvirtoji kunigo Algirdas Toliato knyga „Sekmadienio SMS“ gimė iš sekmadienio kvietimų į Mišias trumposiomis SMS žinutėmis. Jau šį šeštadienį Šv. Ramintojos bažnyčioje nuo 18 val. laukia didžiulė šventė – knygos sutiktuvės, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kunigas A. Toliatas pasakoja, kad net keturias valandas truksiančioje šventėje laukia knygos pristatymas, bendravimas, vaišės, taip pat norintys galės pabūti maldoje, meditacijoje, su savimi.

„Sekmadienio SMS“ – tai metaforiškų miniatiūrų knyga, kviečianti ne tik pasiklausyti Dievo žodžio. Ji ragina susimąstyti, kas gi mes esame sau, ką mums reiškia kitas, dėl ko gyvename ir koks tas mūsų gyvenimo kelias.

Iš pradžių dvasininkas kvietimus į pamaldas SMS žinutėmis siuntė nedideliam žmonių ratui, šie persiųsdavo jas kitiems ir galiausiai šias žinutes gaudavo tūkstančiai žmonių.

„Šios žinutės kaip sekmadieniniai varpai, kviečiantys į bažnyčią. Pagrindinis jų principas – užkabinti, paraginti žmogų. Net negalintys ateiti pasiklausyti pamokslo prašydavo neišbraukti iš kviečiamųjų į sekmadienį sąrašų, nes neretai atsiųsta mintis lydėdavo visą savaitę lyg mini pamokslas. Šie kvietimai tapo ir Ramintojos bendruomenės varpais, subūrusiais į gyvąją bažnyčią“, – pasakoja A. Toliatas.

Kunigas A. Toliatas sako, kad pasirinkta forma, SMS žinutės, neturėtų stebinti, tai toks pat žinios skleidimas kaip ir bet koks kitas tikinčiųjų kvietimas.

„Nuo senų laikų varpų gausmas kviesdavo žmones draugėn. Tačiau dabar, kai tiek daug triukšmo, žmogaus širdžiai reikia naujų šauklių į bažnyčią“, – pastebi dvasininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi