Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.27 11:46

Ar Šeškinėje kuriamas „Netflix“ detektyvas sulauks „Černobylio“ sėkmės?

Vilniuje esančiame Šeškinės mikrorajone pradedamas filmuoti amerikiečių kompanijos „Netflix Original“ detektyvinis serialas „Jaunasis Volanderis“. Serialas kuriamas pagal švedų rašytojo Henningo Mankellio knygų seriją, kurios pagrindinis veikėjas inspektorius Kurtas Wallanderis – garsus visame pasaulyje. Ar gali jis pakartoti Fabijoniškėse filmuoto „Černobylio“ sėkmę?

Dalis svarbiausių detektyvinio serialo scenų apie švedų inspektorių K. Wallanderį, gyvenantį netoli Baltijos jūros pakrantės, bus filmuojamos Šeškinės mikrorajone, Vilniuje.

„Remdamasis H. Mankellio knygų siužetu, maniau, kad pagrindiniai filmo epizodai bus filmuojami Latvijoje, Rygoje, kurioje gyveno pagrindinio herojaus Wallanderio mylimoji Baiba Liepa.

Net vienas iš detektyvų serijos tomų yra skirtas Latvijos sostinei – Rygai. Tačiau užsienio režisieriai nusprendė, kad šio filmo ekranizacijai labiau tiks Vilnius ir jo mikrorajonas“, – sakė menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Menotyrininkas E. Parulskis pateikia dvi priežastis, kodėl naujo detektyvo ekranizacijai pasirinktas būtent Vilnius. Viena iš jų – milžiniško populiarumo sulaukusęs serialas „Černobylis“ prie kurio sėkmingų kūrimo darbų prisidėjo ir Lietuvos kino atstovai ir specialistai.

„Lietuviai įrodė, kad filmų industrijoje gali būti stiprūs konkurentai ir kitoms šalims. Na, o kita priežastis, tai sovietmečiu statyto ir mažai per šį laiką pasikeitusio Šeškinės mikrorajono atmosfera.

Serialo statytojams Šeškinėje esantys daugiaaukščiai pastatai panašūs į tą aplinką, kurioje prieš 50 metų galėjo gyventi Švedijos pareigūnas K.Wallanderis“, – teigė menotyrininkas bei detektyvinių romanų mylėtojas, iškėlęs klausimą, ar šis užsienio režisierių Lietuvoje statomas filmas sulauks tokio pat pripažinimo kaip ir „Černobylis“.

LRT.lt portalas primena, kad tai vienas pirmųjų „Netflix Original“ ženklu pažymėtų filmų, filmuojamų Lietuvoje. Šio serialo gamybos procesas išskirtinis tuo, kad „Netflix“ jis kuriamas nuo pat scenarijaus rašymo pradžios iki post-produkcijos ir rinkodaros. Tai garantuoja ne tik išskirtinę serialo kokybę, tačiau ir pasaulinę auditoriją ir, tikėtina, dėmesį bei pripažinimą.

Serialo kūrėjai seks naujausiomis TV ir kino tendencijomis ir sukurs įtraukiančią dramą, kurioje persipins industrinis atšiaurus kriminalinio pasaulio tamsumas, moderni ir stilinga prabanga, romantika ir pavojai, meilė ir žiaurumas.

Pasak serialo atstovų, Vilnius pasirinktas tiek dėl aplinkos ir kraštovaizdžio įvairovės, leidžiančios perteikti švedišką koloritą, taip pat ir dėl to, jog Lietuvos sostinė jau žinoma, kaip kinui draugiškas miestas.

„Vilnius jau užsitarnavo stiprią kinui draugiško miesto reputaciją, siūlydamas išskirtines vietas ir vietinį personalą, tad tai tapo akivaizdžiu pasirinkimu filmuoti „Jaunąjį Volanderį“.

Turėdamas didelį kinematografinį potencialą, įvairaus kraštovaizdžio ir aplinkos pasirinkimą, miestas yra puikus fonas švediškam naratyvui“, – anksčiau BNS nurodė „Netflix“ partneriai.

Pasirinkimą, pasak jų, lėmė tai, kad mieste gausu patrauklių filmavimui vietų,viena iš tokių tapo ir Šeškinės mikrorajonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi