Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.26 16:24

Pramoga aukščio ir greičio mėgėjams: Lenkijoje atidaryti mediniai amerikietiški kalneliai

Agnė Kibildaitė, LRT.lt 2019.08.26 16:24

Kaimyninėje Lenkijoje atidaryti įspūdingo aukščio mediniai amerikietiški kalneliai. Ekstremalių pojūčių ištroškę vietos gyventojai ir svečiai iš kitų šalių keliauja į „Energylandia“ pramogų parką, įsikūrusį Pietryčių Lenkijoje netoli kito smalsuolių dėmesį traukiančio objekto – pirmojo šalyje medžių lajų tako.

Mažosios Lenkijos vaivadijoje įsikūręs pramogų parkas „Energylandia“ galėtų tapti dar vienu lankytinu objektu keliaujantiems po Pietryčių Lenkiją, mat nuo jo iki Krokuvos – vos 30 min. kelio.

O netoliese nuo rugpjūčio vidurio veikia ir dar vienas smalsuolius iš visos Europos traukiantis statinys – pirmasis medžių lajų takas Lenkijoje.

Tiesa, mediniai amerikietiški kalneliai – tik ekstremalias pramogas mėgstantiems bei aukščio ir greičio nebijantiems žmonėms. Linksmaisiais amerikietiškais kalneliais Lenkijos pramogų parke lekiama net 121 km/val. greičiu, o pirmasis nusileidimas yra beveik 90 laipsnių kampu.

Vienu metu šiais bėgiais gali skrieti traukinukas, sudarytas iš 24 sėdimų vietų. Naujieji mediniai amerikietiški kalneliai yra net 61 m aukščio, o ekstremali trasa tęsiasi daugiau nei 1 km.

Medinių amerikietiškų kalnelių statybų projektas truko apie 11 mėnesių, o jiems skirta mediena buvo gabenama net iš JAV. Iš viso kalnelių statyboms sunaudota daugiau nei 700 tonų medienos.

Tiesa, šie kalneliai yra hibridinis modelis – pati struktūra yra medinė, tačiau bėgiai – metaliniai, kaip ir nemažai kitų saugumą užtikrinančių detalių.

Kartu su daugiau nei 1 km. ilgio amerikietiškais kalneliais pristatyta ir nauja pramogų parko erdvė – „Drakonų kalnas“, kurioje lankytojai pasineria į tikrą viduramžių kasdienybę ir to laikotarpio dvasią.

„Energylandia“ parkas, kurį sudaro apie 70 atrakcionų, įrengtas 30 ha teritorijoje. Dar 2018 metais čia buvo atidaryti ekstremalūs vandens kalneliai, kurie, anot pramogų parko atstovų, yra aukščiausi ir greičiausi tokio tipo vandens kalneliai pasaulyje.

Parengta pagal energylandia.pl medžiagą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi