Gyvenimas

2019.08.26 14:58

Vilniečiai sukūrė meninę instaliaciją iš dėvėtų drabužių

LRT.lt2019.08.26 14:58

Meninė instaliacija, knygų ir drabužių mainai po atviru dangumi, galimybė pačiam perdirbti plastiką, pamokos, kaip taisyklingai valyti batus, kad jie tarnautų ilgiau – šeštadienį Bernardinų sode vykusiame baigiamajame akcijos „Misija: nulis“ renginyje „Eko meet up“ susitiko visi, tvariam gyvenimo būdui prijaučiantys sostinės gyventojai ir miesto svečiai.

Per 5000 žmonių virtualioje erdvėje ir dar 132 socialinėse akcijose 3000 žmonių visoje Lietuvoje sutelkęs projektas parodė, kad šalyje daugėja žmonių, kurie ieško informacijos, nori ir mėgina keisti savo įpročius, kaip gyventi tvariau, vartoti atsakingai, prisidėti prie aplinkos taršos, klimato kaitos padarinių mažinimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bendruomenės nariai taip pat aktyviai jungėsi ir prie iššūkių: „Diena be televizoriaus“, „Mėnuo be vienkartinio puodelio“, „Mėnuo be plastikinių maišelių“, „Aplinkai draugiška kelionė į darbą“.

Ryškiausiu šeštadienio renginio akcentu, tapo meninė instaliacija „Neperskaitytos etiketės“. Jai sukurti žmonės atnešė ir savo jau nebenešiojamus baltus marškinėlius, kuriuos menininkai vėliau dekoravo šokiruojančiais, bet tikrais faktais apie tekstilės pramonę, vartojimą.

Meninės instaliacijos kūrėjų Rūtos Žinienės ir Liucijos Dervinytės teigimu, tokią meninės instaliacijos idėją padiktavo žmonių vartojimo įpročiai.

Renginyje žmonės taip pat aktyviai jungėsi į dar gerų, bet jau nebenaudojamų ar morališkai pasenusių daiktų, knygų ar drabužių mainus.

Susirinkusieji galėjo ne tik pasikalbėti apie plastiko žalą, tačiau ir jį perdirbti bei mokytis patiems specialiu aparatu iš surinkto, išrūšiuoto ir susmulkinto plastiko sukurti naujus, praktiškus daiktus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.