Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.25 12:48

Dėmesio bulvių mylėtojams: atidarytas pirmasis šalyje „Bulvės muziejus“

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.08.25 12:48

Kudirkos Naumiestyje, Šakių rajone, atidengtas paminklas bulvei ir atidarytas pirmasis šalyje „Bulvės muziejus“.

Bulves auginantis agronomas Jonas Valaitis savo sodyboje ne tik pastatė iš medžio išdrožtą dviejų metrų bulvės skulptūrą, bet ir įrengė muziejų. J. Valaitis sako, kad čia bus rengiamos edukacijos, lankytojai ragaus patiekalus iš skirtingų veislių bulvių.

„Prisišnekėjau, prieš 25 metus pažadėdamas, kad savo darbinėje ir gyvenimo pabaigoje pastatysiu bulvei paminklą.

Pats svarbiausias yra paminklas, o muziejus yra kaip priedas prie to, kad čia galėtų žmonės daug ką sužinoti – apie sėjomainą, bulvių agrotechniką, sandėliavimą, bulvių bandymus... Bet svarbiausia parodyti, kiek užauga nuo gumbo – net 20–30 kartų daugiau. O čia yra visų bulvininkų tikslas – gauti tokį potencialų derlių“, – LRT RADIJUI pasakoja agronomas.

Pristatydamas savo muziejų J. Valaitis pasakojo, kad per du dešimtmečius iš bulvių laukų surinko apie 300 pasagų, kurios rastos kasant bulves.

„Europiečiai bulves iš Amerikos atsigabeno dėl gražių žiedų, tačiau nutiko taip, kad daug milijonų europiečių būtent bulvės išgelbėjo nuo bado. Muziejuje pavaizduotas visas bulvių auginimo procesas, kaip keitėsi bulvių auginimo technologijos ir net suradau šiek tiek vietos bulvių kenkėjams kolorado vabalams. Dar per du dešimtmečius iš bulvių laukų surinkau apie 300 pasagų. Surinkau pakinktų bei vežimų ratų kolekciją“, – Žemės ūkio rūmų pranešime cituojamas J. Valaitis.

Kudirkos Naumiestyje, prie pat valstybinės sienos su Rusija, įkurtame muziejuje yra trys aukštai, kiekvienas iš jų skirtas atskiroms ekspozicijoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi