Gyvenimas

2019.08.25 12:02

Naujas sezonas spintoje: kaip susitvarkyti, kad nereikėtų sukti galvos dėl aprangos

LRT.lt2019.08.25 12:02

Vėstantys vakarai primena, kad artėja metas, kai iš spintų vėl trauksime šiltesnius drabužius. Dažniausiai vasaros pabaigoje šortus ir berankovius marškinėlius slepiame spintos gilumoje ir paliekame laukti kitų metų. Besitvarkydami neretai pagalvojame, kad spintoje chaosas, daiktų galybė, o apsirengti vis tiek nėra kuo.

Žurnalo „Cosmopolitan“ stilistas Charlesas Manningas sako, kad susitvarkyti spintą ir pasiruošti naujam sezonui užtrunka, tačiau tikrai verta.

„Pirmiausia ištraukite iš spintos visus drabužius, kuriuos turite ir sudėkite į skirtingas krūvas: atskirai sudėkite sijonus, atskirai – palaidines, sukneles ir pan. Iš kiekvienos krūvos išsirinkite jums labiausiai patinkantį ar dažniausiai dėvimą drabužį.

Savo mėgstamiausius pasirinkimus padėkite atskirai ir pasižiūrėkite, kokių spalvų drabužių turite daugiausiai. Net jei atidėjote dešimt skirtingų drabužių, tikėtina, kad vyraus vos kelios spalvos. Šių ar prie jų derančius drabužius galite išsitraukti iš prieš tai surūšiuotų drabužių krūvų. Tačiau, jei randate drabužių, kurie jau yra ganėtinai sudėvėti ar jums nebepatinka ir jų nešioti neketinate, tuomet juos tiesio meskite į krūvą „išmesti“, – pasakoja stilistas.

Jo teigimu, pastebėjus, kad turite tris pilkus megztinius ar ketverias juodas kelnes, išsirinkite tik po vieną tokį drabužį, kitus atidėkite į šoną.

Atlikus visus prieš tai minėtus veiksmus, tikėtina, kad atrinkote drabužius, kurie bus lengvai derinami tarpusavyje, pastebi Ch. Manningas.

Beje, anot jo, toks spintos tvarkymas neretai padeda pastebėti tam tikrus dėsningumus ir geriau suprasti, kokius modelius, kokias spalvas ir pan. mėgstate labiausiai ir dėvite dažniausiai.

„Galbūt tai padės ir einant į drabužių parduotuvę – kai tik paimsite į rankas daiktą, kuris jums atrodo be proto gražus, pagalvokite ar jums jo tikrai reikia, ar tik vaikotės mados tendencijų ir visiškai negalvojate apie asmeninį stilių“, – atkreipia dėmesį stilistas.

Visus drabužius, kurie taip ir liko krūvose, kurie jums atrodo nepanaudojami ar jau pabodę, specialistas pataria sudėti į dėžes ir padėti ten, iš kur negalėsite jų bet kada išsitraukti.

Kitas redaktoriaus patarimas – susilaikykite nuo apsipirkinėjimo. Verčiau tuos pinigus, kuriuos išleistumėte drabužiams, padėkite į taupyklę.

„Kitą kartą, kai eisite į parduotuvę pagalvokite, kiek pinigų išleidžiate drabužiams, kurių nedėvite ir net neprisimenate ar nepasigendate. Rinkitės tik tai, kas dera prie jūsų susikurto garderobo“, – pataria jis.

Dėžių, kurias pripildėte drabužiais neišmeskite. „Po kelių mėnesių, kai užsimanysite kokios nors spalvos drabužių, neskubėkite į parduotuves ir geriau pasikuiskite dėžėse, kurias padėjote į sandėliuką. Galbūt ten rasite kažką, kas jums buvo pabodę, tačiau puikiai dera prie sutvarkyto jūsų garderobo“, – sako stilistas.

Tačiau jis primena, kad elgtis reikėtų atsargiai ir nesugrįžti prie senų pirkimo įpročių. Daiktai, kurie dėžėse praleidžia maždaug metus nepajudinti – jums nereikalingi. Pagalvokite, kaip atsakingai su jais atsisveikinti – parduoti kitiems, paaukoti ar pan.

„Svarbiausia, nemanykite, kad senų drabužių vietas būtinai turi užpildyti nauji. Jei ir bėgsite pirkti, jūsų spintoje vėl atsiras chaosas, vėl kankins rytinės dilemos ir atrodys, kad nėra kuo apsirengti“, – patikina Ch. Maninngas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.