Gyvenimas

2019.08.24 18:17

Naujos erdvės Klaipėdoje: jaunimui yra ką veikti ir be dyko šlaistymosi gatvėmis

ve.lt 2019.08.24 18:17

Šeštadienio popietę klaipėdiečiai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su japonų kultūra, maistu ir kovos menais. „Mums labai svarbu parodyti jaunimui, kad yra labai daug įdomių veiklų ir be dyko šlaistymosi“, – sakė Japonų kultūros dienų organizatoriai.

Skvere prie Dangės upės, ties Žvejo skulptūra surengtų Japonų kultūros dienų organizatoriai sako, kad šio renginio tikslas – ne tik parodyti, kaip japonų kultūra suprantama Klaipėdoje, bet ir pristatyti naujas erdves jaunimui.

„Mums labai svarbu parodyti jaunimui, kad yra labai daug įdomių veiklų ir be dyko šlaistymosi gatvėmis. Ir šiame renginyje savanoriauja daug jaunuolių“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių VšĮ Asmenybės ugdymo kultūros centro projektų vadovė Živilė Beniušytė.

Japonų kultūros diena uostamiestyje organizuojama trečią kartą. Šįsyk jos metu buvo galima išvysti tradicinių japonų kovos menų demonstracijas, susipažinti su gėlių lipdymu iš japoniško molio, pasiklausyti tradicinės japoniškos muzikos, dalyvauti arbatos ceremonijoje, paragauti japoniško maisto.

Taip pat visuomenei buvo pristatytos dvi naujos atviros jaunimo erdvės, kurios netrukus atvers duris nepasiturintiems uostamiesčio jaunuoliams. Viena jų – klubo „Budokan“ jaunimo erdvė Minijos g. 2., kur jaunuoliai nuo 14 iki 29-erių kviečiami mokytis tradicinio japonų kovos meno aikido.

„Aikido yra daugiau negu sportas, jame nėra varžybų, o mokoma pasitikėjimo savimi, emocijų kontrolės, kaip sumažinti stresą ir pagerinti sveikatą, bendrą savijautą.

Ši jauki erdvė atvers duris jau nuo rugsėjo 1 d. Čia saugiai ir nemokamai laisvalaikį galės leisti paaugliai, kurie neturi sąlygų ir galimybių mokytis, tobulėti namuose“, – sakė organizatorė.

Kita jaunimo erdvė bus skirta aktyviam laisvalaikiui. Gluosnių skersgatvio 2 pastate uždarose patalpose įrengiamas mobilus riedučių ir riedlenčių parkas, kuriame šio sporto entuziastai galės sportuoti visus metus.

Čia taip pat bus laukiami paaugliai ir jaunuoliai nuo 14 iki 29-erių metų iš nepasiturinčių šeimų. Centre jie nemokamai bus aprūpinti sportuoti skirta įranga, o ją valdyti pamokys centro instruktorius.