Gyvenimas

2019.08.24 17:10

Kariuomenės fotografė Ieva Budzeikaitė: jeigu noriu padaryti gerą kadrą, turiu įbristi į pelkę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.24 17:10

„Nors atrodo, kad darbas gali būti monotoniškas – aš to nejaučiu. Jeigu noriu padaryti gerą kadrą, turiu įbristi ir į pelkę“ – sako 6-erius metus kariuomenės fotografe dirbanti Ieva Budzeikaitė ir priduria, kad didžiausias šio darbo privalumas – įamžinti tikro gyvenimo akimirką, o ne spektaklį.

Neretai, spaudos fotografams tenka apsilankyti daugiau nei keliuose renginiuose per vieną dieną. Nuo kasdienių švenčių šurmulio pavargusi I. Budzeikatė nutarė atsisakyti spaudos fotografės darbo ir tapo kariuomenės fotografe. Tiesa, mergina teigia, kad kariuomenėje vyraujančios kasdienės treniruočių ir pratybų rutinos nesibaimina, nes per objektyvą kiekviena diena čia atrodo unikali.

„Nors kartais rodosi, kad viskas sukasi tame pačiame rate, svarbiausia neužsisėdėti vienoje vietoje. Fotografija – plati sritis, kurioje gali išplėsti savo veiklą. Pavyzdžiui, dabar daugiau dėmesio skiriu juostinei fotografijai“, – teigė pašnekovė.

Galima pamanyti, kad kariuomenė ir jos bendruomenę sudarantys nariai bei jų gyvenimo stilius – tinkamas fotografijoms. Objektyvo pagalba šioje srityje galima „pagauti“ išskirtines pratybų akimirkas, karių emocijas bei veido išraiškas.

Kariuomenės fotografės teigimu, karių kasdienybėje verda daugybė išgyvenimų, džiugių ir nuovargį keliančių akimirkų, kurios iššaukia vienokias ar kitokias karininkų reakcijas prieš fotoaparato objektyvą.

„Tiesa, karo tarnyba tikrai nėra lengva. Lietuvos kariuomenė vykdo įvairius karių apmokymus, pratybas, treniruotes, kurios reikalauja ne tik fizinio pasiruošimo, bet ir emocinio. Man patinka, kad kariuomenės fotografija – gyva. Nereikia režisuoti kokios nors suvaidintos akimirkos“, – sakė I. Budzeikaitė.

Kariuomenės fotografija turi tam tikrą specifiką, kurios neprireikia kitų sričių fotografavimui. Viena iš svarbiausių – drąsa užfiksuoti kadrą iš neįprasčiausių perspektyvų.

„Jeigu nori padaryti gerą kadrą, turi įbristi ir į pelkę. Ir dumble tenka išsipurvinti ar į medį įlipti bei į baseiną įšokti.

Kai peržengiau tam tikras savo komforto zonos ribas, sugebėjau užlipti ant iš skrendančio lėktuvo išsikišusios metalinės atbrailos ir padaryti šalia skrendančių kitų lėktuvų nuotraukas. Tik karinių pratybų metu instruktoriai nurodo, kur galiu stovėti, o kur bus pavojinga“, – tikino LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovė.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 1.29 min.):

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Sezoninės gėrybės mūsų lėkštėse: braškės salotose? Tikrai taip!
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.