Gyvenimas

2019.08.24 16:02

Kad nereikėtų rūpintis indų plovikliu ar tvarka, niujorkiečiai dalijasi buto erdvėmis su kaimynais

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.24 16:02

Niujorke vis labiau populiarėja butai su bendromis erdvėmis kaimynams. „Nenorėjau gyventi netvarkingame studijos tipo bute viena“, – teigė naujo stiliaus būsto savininkė. Merginai ne tik nereikia rūpintis indų plovikliu, bet ir kitais buities rūpesčiais.

Vienas didžiausių gyvenimo galvosūkių – nekilnojamasis turtas. Studijų laikais ne vienas išbando bendrabučius, vėliau keliasi į butus. Augant nekilnojamojo turto kainoms, jauniems žmonėms tenka ieškotis tinkamų būdų, kaip susikurti patogią gyvenimo aplinką.

Didžiuosiuose pasaulio miestuose augant nuomos kainoms ir keičiantis žmonių gyvenimo ritmui, atsiranda naujų priemonių, kaip padaryti, kad visiems būtų patogu gyventi.

Pavyzdžiui, Niujorke startuolių kompanijos siūlo jau įrengtus butus su visiems kaimynams skirtomis erdvėmis. Čia pasirūpinama viskuo – net kad kaimynai jums patiktų.

„Viskas daroma internetu. Būsimi gyventojai apžiūri virtualų žemėlapį, paskui patys pasirašo sutartį. O tada jau galima tiesiog įsikraustyti“, – sakė G. Hirakas, „Quarters“ operacijų vadovas.

Nandita į Niujorką atvyko iš Mumbajaus. Čia ji nepažinojo nė vieno žmogaus, bet gyventi viena nenorėjo. Dabar ji gyvena viename iš 14-os butų daugiaaukštyje, madingame miesto rajone. Geriausia tokio gyvenimo dalimi Nandita įvardija bendras erdves šiame name – didžiulę virtuvę, terasą ir net erdvę ant stogo.

Taip pat skaitykite

„Nenorėjau gyventi netvarkingame studijos tipo bute viena, nieko mieste nepažinodama. Visuomet žinojau, kad į Niujorką visi atvyksta iš skirtingų vietų, todėl susipažinti su naujais žmonėmis labai svarbu. Todėl pagalvojau, kad gyvendama tokioje erdvėje galėsiu susirasti draugų. Būtent taip ir atsitiko. Sutikau tokių skirtingų žmonių, su kuriais tapome labai gerais draugais“, – teigia N. Iyer, namo gyventoja.

Tai – tarsi internetinių pažinčių programėlė, skirta nekilnojamam turtui. Žinoma, nemažai žmonių panašų gyvenimo būdą išbando studijų laikais ir bendros erdvės nieko nestebina.

Bet tokių namų savininkai, kaip, pavyzdžiui, kompanija „Quarters“, ne tik įrengia butus, bet ir pasiūlo įvairių laisvalaikio veiklų. Keletą kartų per savaitę kaimynai drauge vaikšto į muziejus ar rengia vakarėlius.

„Naujų baldų pirkimas ir buto apstatymas jais man kelia didžiulį stresą. Man visada reikia laiko truputį pagalvoti, prieš priimant sprendimą ką nors pirkti. O tik atvykus į naują miestą ir taip nemažai rūpesčių, todėl labai gera, kad gali rasti jau kažką paruošto specialiai tau“, – sakė E. Tauro, namo gyventojas.

Toks gyvenimo būdas itin populiarus tarp 18-35-erių metų žmonių ir susidomėjimas vis auga. Todėl auga ir pasiūla. Skaičiai rodo, kad šiuo metu Jungtinėse Valstijose šie startuoliai siūlo daugiau nei 3-is tūkst. kambarių.

„Gyvename tokiame pasaulyje, kur žmonės jaučiasi labai patogiai dalydamiesi savo namais su kitais, pavyzdžiui, per platformą Airbnb. Dabar žmonės renkasi gyventi tokiose vietose, kur gali susidraugauti su kaimynais. Dabar visi nori būti bendruomenės dalimi“, – sakė „Quarters“ operacijų vadovas.

Gyvenant tokiuose namuose niekuo nereikia rūpintis pačiam. Kompanijos darbuotojai papildo net indų ploviklio atsargas virtuvėje.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 8.18 min.):

Niujorkiečiams siūlomi bendrų erdvių būstai: kad nereikėtų rūpintis indų plovikliu, o ir laiką galėtum leisti su gyvenančiais šalia
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.