Gyvenimas

2019.08.24 12:04

Triušiukų slėnyje – ne tik šie ilgaausiai, bet ir svajonė ateityje laikyti kupranugarį

Rūta Katkevičienė, LRT radijo laida „Gimtoji žemė“, LRT.lt2019.08.24 12:04

Jau penktus metus Utenos rajone, Antalamėstės kaime veikiantis Renatos ir Ramūno Lamauskų „Triušiukų slėnis“ lankytojus traukia dėl gyvūnų įvairovės. Per metus sodyboje apsilanko apie 3 tūkstančius lankytojų. Ūkyje galima apžiūrėti ne tik triušius, bet ir ožius, avis, elnius, alpakas, kengūras. Ateityje ūkio šeimininkai svajoja įsigyti ir kupranugarį.

Idėją padiktavo patys lankytojai

R. Lamauskienė sako, kad nebuvo minties sukurti tokio pažintinio ūkio, koks yra dabar. Su vyru jie planavo triušius auginti veislei, pardavimui, tačiau susidomėta šeimos augintiniais, atvykdavo vaikų ekskursijų, taip lankytojai patys padiktavo idėją plėsti, įvairinti ūkį.

Dabar ūkyje galima pamatyti daugiau nei penkiasdešimties veislių triušių. Lankytojų pageidavimu ūkyje atsirado ir daugiau gyvūnų.

Augintiniai ėda iš lankytojų rankų

Lamauskų sodyboje vaikai ir suaugusieji turi galimybę paliesti triušius, pamaitinti. Kilnojami yra tik dekoratyviniai triušiukai, kadangi vaikui pakelti gyvūną, tokį kaip Belgijos milžiną, sveriantį apie 9 kilogramus, būtų sunku, o ir augintinis patirtų stresą.

Vienas didžiausių Lamauskų šeimos pasiekimų yra prijaukintas taurusis elnias, kuris ėda iš rankų. Tai lankytojams palieka didžiulį įspūdį.

Darbuojasi tik šeimos nariai

Antalamėstės kaime esančiame ūkyje iš viso gyvena apie 500 gyvūnų. Iki 10 valandos, kol pradeda rinktis lankytojai, visi augintiniai jau turi būti pamaitinti.

Pripratę išvien darbuotis ūkio šeimininkai Regina ir Ramūnas Lamauskai nesiskundžia ir sako, kad viską suspėja. Nemažai padeda ir vaikai, kurie neslepia, kad ateityje norėtų plėtoti tėvų pradėtą veiklą.

Šiuolaikiniai vaikai neskiria karvės nuo arklio

R. Lamauskienė pasakojo, kad patys netikėčiausi klausimai edukacijų metu iškyla ne dėl triušiukų, o dėl kitų ūkio gyvūnų.

Pavyzdžiui, vaikai pamatę arklį šaukia, kad tai karvytė, arba pamatę kalakutą sako, kad tai gaidys. Apmaudu, kad vaikai atskiria žirafą nuo liūto, bet karvytės nuo arkliuko – ne...

Ūkyje svečiuojasi ir užsienio lietuviai

„Triušiukų slėnį“ pamėgę ne tik vietiniai šalies gyventojai, dažnai čia užsuka ir užsienio lietuvių. Šeima iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Bostono, ūkyje lankosi jau antrą kartą. Kalbinti vaikai džiaugėsi turėję galimybę rankose palaikyti triušiukus, maitinti sodyboje gyvenančius Lamauskų šeimos augintinius.

Neretai vaikai, apsilankę „Triušiukų slėnyje“, užsimano ir patys auginti meilius, švelniakailius gyvūnėlius.

Išsamiau – LRT RADIJO laidoje „Gimtoji žemė“.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.