Gyvenimas

2019.08.23 11:24

Kardeliu pasipuošusios Panevėžio ligoninės vadovas: tai mūsų padėka Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonėms

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.23 11:24

LRT paskleista Baltijos kelio simbolio kardelio banga jau seniai yra nusiritusi už Vilniaus. Gali būti, kad didžiausias kardelis Lietuvoje yra Panevėžyje. Plakatas su įspūdingo dydžio kardeliu yra ištiestas ant šio miesto ligoninės balkonų.

Ant Panevėžio ligoninės pražydęs kardelis įamžintas ant 14 m aukščio ir 3 metrų pločio plakato. Baltijos kelias 1989-aisiais rugpjūčio 23-ąją vingiavo kaip tik vos už keliasdešimt metrų nuo ligoninės.

Pasak Panevėžio ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko, Lietuvos nepriklausomybė ir medicina yra labai susiję, nes daug iškilių asmenybių, pavyzdžiui, Vincas Kudirka, Jonas Basanavičius buvo medikai.

„Šis kardelis – tai visos Panevėžio medikų bendruomenės padėka paprastiems Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonėms, kurie prieš 30 metų padėjo pamatus mūsų nepriklausomybei stovėdami Baltijos kelyje“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė A. Skorupskas.

Naktį kardelis apšviečiamas Lietuvos vėliavos spalvomis. Prie jo jau nusifotografavo nemažai panevėžiečių.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 30.50 min):

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Katedros aikštėje – Lietuvos rekordas: žmonių surinkti radijo imtuvai iškilo įspūdingoje instaliacijoje

Kviečiame atšvęsti Baltijos kelio 30-metį kartu su LRT. Tai padaryti galite pasipuošdami socialinių tinklų paskyras arba įsisegdami į drabužius simbolinį gėlės žiedą:

Papuoškite profilio nuotrauką kardelio simbolika

Atnaujinkite „Facebook“ viršelį

Atsispausdinkite simbolinį kardelio žiedą

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.