Gyvenimas

2019.08.22 13:51

„Sostinės dienose 2019“ netrūks staigmenų: pasirodys 70 atlikėjų, organizuojamos tarptautinės sporto varžybos

Ignas Jačauskas, BNS, LRT.lt2019.08.22 13:51

Didžiausias miesto festivalis užlies Vilniaus gatves, Katedros ir V. Kudirkos aikštes, Neries krantinę bei skverą prie Karaliaus Mindaugo paminklo. Šventės organizatoriai rekomenduoja kalendoriuje pasižymėti rugpjūčio 30 - rugsėjo 1 d. ir pasinerti į sostinės erdves bei žmonių mintis kultūriniais renginiais užpildantį festivalį.

„Vilniaus festivalių“ direktorius Remigijus Merkelys ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė, kad jau 25-erius metus vykstantis 3 dienų renginys išlaikys tradicijas – „dūzgiantį prospektą“ ir koncertus Katedros aikštėje.

„Šiemet viena iš didesnių naujovių yra tai, kad aikštėje vyks Vilniaus tarptautinis sporto festivalis“, – teigė jis.

Dar viena naujovė – Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekto atkarpoje šiemet įsikursiantis atsinaujinęs Dizaino skveras vadinsis „Stiliaus lokacija“.

Pasak renginio organizatorių, šiemet bus siekiama parodyti, kaip gimsta įvairūs drabužiai, dizainerių kūriniai. Čia bus galima netgi pasidaryti tatuiruotę.

„Tikslas – kad žmonės suprastų daiktų atsiradimo istorijas. Kai matai, kodėl ta kaina yra didelė, kai dirbai prie paveikslo metus, tuomet yra ir kitoks požiūris“, – sakė „Stiliaus lokacijos“ vadovė Erika Kielė.

Neries upė, kaip ir pernai, virs „vandens ekranu“ – čia vėl bus rodoma 3D projekcija. Pasak videomenininko Linarto Urniežiaus, šiemet bus parodyta trumpa istorija apie atradėją, tyrinėjantį atvirą kosmosą ir atrandantį žemę.

„Sostinės dienose“ koncertuos daugiau nei 70 Lietuvos ir užsienio atlikėjų. Ryškiausi pasirodymai žadami Katedros aikštėje. Čia laukiami lietuviai „Beissoul ir Einius“, JAV, Vokietijos ir Čekijos „world“ ir klubinės muzikos atstovai „N.O.H.A.“.

Rekonstruojant Nacionalinį dramos teatrą, tradiciškai šalia teatro buvusi scena persikels prie Karaliaus Mindaugo paminklo, šalia Nacionalinio muziejaus. Čia veiks įvairios pramogos vaikams, nemokamos vaišės, gėrimai mažiesiems.

Sekmadienis be koncertų bus skirtas įvairiems spektakliams.

Taip pat išsiplės „Gero maisto krantas“ dešiniojoje Neries krantinėje, kur tradiciškai užkąsti kviečia maisto vagonėliai, čia įrengta scena bus skirta pasaulinių kultūrų muzikai, vadinamajai „World music“.

Pirmąjį rudens sekmadienį nuo ryto iki pavakarės Katedros aikštėje vyks socialinės įtraukties renginys „Tau, Vilniau!“. Ši šventė prisideda prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo.

„Už miestą tau ir man“ – toks šūkis šiemet suvienys kasmetinės šventės, kuri tradiciškai yra tapusi skirtumus dėl negalios ištrinančiu renginiu, dalyvius. Mes esame už visiems patogų, kuriantį miestą ir kviečiame jame veikti kartu. Į šį didžiulį susibūrimą suvažiuos iki 2000 dalyvių iš visos Lietuvos.

Tai – neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų meno mėgėjai ir jų bendraminčiai, taip pat į šventę įsilies ir nemažas būrys savanorių: kariai, moksleiviai, studentai ir kt. Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena, kurią nuo Rotušės aikštės ves Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras.

Katedros aikštėje ir ir jos prieigose koncertuos žmonių su negalia meno mėgėjų kolektyvai, o taip pat grupė „Biplan“, dainininkai Jurgis Brūzga, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, kiti atlikėjai.

Renginio biudžetas pernai siekė apie 200 tūkst. eurų, šiemet – apie 190 tūkst. eurų, iš jų miesto parama sudaro apie trečdalį, likusią dalį suneša rėmėjai ir dalyviai.