Gyvenimas

2019.08.22 14:38

Lenkijoje atidarytas pirmasis medžių lajų takas: nusidriekė lankytojų eilė, užlipti drįsta ne visi

Agnė Kibildaitė, LRT.lt2019.08.22 14:38

Lenkijoje, netoli Krokuvos atidaryta nauja keliautojų traukos vieta – pirmasis šalyje medžių lajų takas su 50 m. aukščio apžvalgos aikštele.

Naujasis takas įrengtas medžiuose Krynica Zdrujuje, Mažosios Lenkijos vaivadijoje, netoli Krokuvos. Visa struktūra iškilo virš „Słotwiny“ slidinėjimo arenos, 896 m virš jūros lygio. Takas tarp medžių driekiasi 1 km.

Šio kurorto darbuotojai tikina, kad kai vietinė Lenkijos žiniasklaida paskelbė apie medžių lajų tako atidarymą „Słotwiny“ slidinėjimo kurorte ir jo prieigose nutįso ištisa smalsuolių eilė.

„Šiuo metu visa Lenkijos žiniasklaida skelbia apie naujojo tako ir apžvalgos aikštelės atidarymą. Nesitikėjome sulaukti tokios greitos žmonių reakcijos bei susidomėjimo. Dabar laukiame atvykstančių pirmųjų smalsuolių ir iš kitų Europos miestų, ypač iš Lietuvos“, – portalui LRT.lt sakė medžių lajų tako projekto iniciatorius Grzegorzas Lenartowiczas.

Iš take įrengtos apžvalgos aikštelės smalsuoliai gali gėrėtis nuostabiais Krynica Zdrujaus regione esančiomis Beskidų viršukalnėmis. Tiesa, ši apžvalgos aikštelė prilygsta 17 aukštų pastatui, taigi ne kiekvienas drąsuolis išdrįsta užlipti iki jos viršūnės.

„Ne vienam lipančiam į apžvalgos aikštelę nuo aukščio ir vaizdų ima linkti kojos, tačiau daugelis iš jų nepasiduoda aukščio baimei ir pasiekia galutinį bokšto tašką iš kurio ir atsiveria gražiausia slidinėjimo kurorto panorama“, – teigė G. Lenartowiczas.

Lenkijoje atidarytas medžių lajų takas puikiai pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Taigi į viršūnę gali pakilti visi norintys.

Apžvalgos bokštas lankytojams atviras kasdien nuo 9 iki 19 val. Bilieto kaina 9 Eur.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.