Gyvenimas

2019.08.22 10:07

Gimę tą pačią dieną: Lietuvoje – beveik 200 „Baltijos kelio“ bendraamžių

LRT.lt2019.08.22 10:07

Penktadienį drauge su Baltijos šalių laisvės simboliu savo trisdešimtmetį švęs beveik du šimtai lietuvių. Pasaulį jie išvydo tuo pat metu, kai tūkstančiai tautiečių pademonstravo neregėtą vienybę ir solidarumą, kovodami už jų teisę augti ir gyventi laisvoje bei nepriklausomoje Lietuvoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Registrų centras, analizuodamas Gyventojų registro duomenis, pastebi, kad istorinę 1989 m. rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje iš viso gimė 196 vaikai.

Įdomu, jog didžiausiu „Baltijos kelio“ bendraamžių skaičiumi gali didžiuotis Šiauliai. Saulės mieste jų gimė 34. Dar 31 šeima tądien pagausėjimo sulaukė Vilniuje, 18 – Kaune.

Analizuojant Registrų centro duomenis galima pastebėti, jog populiariausi mergaitėms tądien duoti vardai buvo Kristina (7), Agnė (5) ir Inga (4). „Baltijos kelio“ dieną gimusiems berniukams dažniausiai buvo suteikti Andriaus (5), Tomo (5) ir Dariaus (4) vardai.

Baltijos šalys šiemet mini 30-ąją „Baltijos kelio“ sukaktį. Skirtingais duomenimis nuo 2 iki 2,5 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, prieš tris dešimtmečius, minėdami 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, sustojo į gyvą žmonių grandinę, išreikšdami solidarų Baltijos šalių laisvės siekį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.