Gyvenimas

2019.08.21 16:59

Papuošalų iš modelino kūrėją labiausiai įkvepia architektūra

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.21 16:59

Architektūros įkvėptus ir iš polimerinio molio pagamintus papuošalus jų kūrėja Ramunė Senkuvienė tiesiog „iškepa“ savo namų orkaitėje.

„Tik paskutiniais metais įsidrąsinau vadintis papuošalų kūrėja“, – pokalbį pradeda Ramunė, rodydama savo darbus. Papuošalai jos rankose gimsta iš polimerinio molio arba kitaip – modelino.

„Su juo daug galimybių yra – maišyti, gali pats išgauti spalvas, tekstūras, raštus“, – sako Ramunė ir priduria, suskystinus medžiagą, su ja galima kone tapyti ant, pavyzdžiui, auskarų.

Ramunė pasakoja rankdarbiais užsiimanti tiek, kiek tik save prisimenanti, o po mokyklos ilgai svarsčiusi, pasirinkti interjero dizainą ar ekonomiką. „Tėvai skatino rinktis „rimtą specialybę“, sakė, kad iš meno neišgyvensi, todėl pasirinkau verslo vadybą“, – prisimena kūrėja ir džiaugiasi, kad dabar tėvai ją palaiko.

Tiesa, kai 2014-aisiais metė darbą ir paniro vien tik į papuošalų kūrimą, tėvams apie tai pasakyti bijojo.

Ramunė juokauja, kad ją papirko modelino paprastumas – lipdyti galima bet kur ir bet kada, reikalinga tik orkaitė kūriniams „iškepti“. Įkvėpimo šaltiniu jai tampa interjero žurnalai, taip pat vyro architekto darbai.

Urbanistiniai, modernūs, geometriniai – taip savo darbus apibūdina kūrėja ir džiaugiasi atradusi savitą stilių: „Darau tai, kas patinka man pačiai ir džiaugiuosi, jei sužavi aplinkinius.“ O priešakyje dar laukia naujos kolekcijos.

Išsamiau – Audros Avižiūtės reportaže (nuo 20.34 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kino festivalio „Baltijos banga 2019“ organizatoriai: šis renginys gimė minint Baltijos kelią
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.