Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.22 21:40

Vyrų stiliaus konsultantas Algirdas Gricius: moterys neturėtų vyrams patarinėti, kaip rengtis

„Labai smagu, kad moterys stengiasi, jog jų vyrai atrodytų gerai. Bet labai norėčiau, kad savimi rūpintųsi vyrai. Vyro apranga – asmeninis reikalas“, – įsitikinęs LRT RADIJO laidos „Vasaros popietė“ pašnekovas, vyrų stiliaus konsultantas Algirdas Gricius. Anot jo, labiausiai vyrų įvaizdį gadina netinkamo dydžio drabužiai – tiek per dideli, tiek per maži.

A. Gricių kalbina LRT RADIJO laidos „Vasaros popietė“ vedėjai Ugnė Galadauskaitė ir Ignas Krupavičius.

– Kas, jūsų supratimu, yra grožis?

– Tai gana plati sąvoka. Man labiau patinka žodis „tvarkingumas“ ar „prisižiūrėjimas“. Kai vyras apsirengia ne tai, kas pasitaikė po ranka, bet truputį pagalvoja, pabando susidėlioti derinį priklausomai nuo situacijos.

– Sakote, esminis žodis – „tvarkingas“. Daugumai vyrų tvarkingas, nes kvepia.

– Galbūt kai kurie supranta taip. Tvarkingas – labiau iš drabužių pusės. Vienas iš labiausiai akį kliudančių dalykų, kai renginiuose su aprangos kodu galime pamatyti – mums toli gražu iki tvarkos, stiliaus, etiketo supratimo.

– Kuris aprangos kodas pavojingiausias ir mažiausiai suprantamas?

– „Black tie“. Beveik visą laiką vyrai galvoja – tamsiai pilkas, tamsiai mėlynas kostiumas maždaug „į temą“. Bet gal tai normalu – informacijos nėra daug.

Tam tikri dalykai galioja nepriklausomai nuo to, kurį stilių renkiesi. Pavyzdžiui, elementari estetika.

– Bet dabar apibrėžti stilių labai sudėtinga – „netvarkingas“ irgi gali būti stilius.

– Stilių tikrai yra labai įvairių. Nebūtina vaikščioti taip, kaip aš mėgstu. Bet tam tikri dalykai galioja nepriklausomai nuo to, kurį stilių renkiesi. Tai elementaru, pavyzdžiui, kad drabužiai nebūtų suplyšę, purvini, priprakaituoti – elementari estetika.

– Jūs sakėte, kad labai dažnai stiliaus klaidų daro ne vyrai, o moterys, kurios jiems pataria. Kokios tos klaidos būna?

– Labai smagu, kad moterys stengiasi, jog jų vyrai atrodytų gerai. Bet labai norėčiau, kad savimi rūpintųsi vyrai. Vyro apranga – asmeninis reikalas, moteris neturėtų to daryti.

Neretai moterys sutrikdomos parduotuvėse, kuriose esantys darbuotojai nėra kompetentingi patarti. Natūralu, kad ne visi informacijos šaltiniai yra teisingi. Būna taip, kad moterims pasakomi nevisiškai teisingi dalykai.

Progresas yra. Gatvėse, ypač šiltuoju sezonu, matosi, kad vyrai geriau rengiasi, perka ne todėl, kad kažkas suplyšo, o todėl, kad nori gerai atrodyti.

Labai dažnai stebiu, kaip vyras matuojasi kostiumą, šalia jo yra moteris. Matau, kas yra negerai, moteris klausia, ar čia viskas gerai, [pardavėjas] atsako, kad taip ir turėtų būti. Detalės nusėda. Kitą kartą, kai ji eis kažko ieškoti, pavyzdžiui, švarko, galvos, kad taip ir turi būti.

– Kokios didžiausios stiliaus klaidos, kurias daro vyrai rengdamiesi?

– Netinkamo dydžio drabužiai. Tai galioja ir per dideliems, ir per mažiems drabužiams. Dažniausiai per dideli kostiumai ir švarkai – tada viskas negerai: ir per platus, ir per ilgas, visiškai netinka ir atrodo neproporcingai. O per maži, kai perkami „slim fit“ kirpimo rūbai.

– Kaip apskritai vertinate lietuvių vyrų stilių, pojūtį? Ar jie rūpinasi savo išvaizda?

– Progresas yra. Gatvėse, ypač šiltuoju sezonu, matosi, kad [vyrai] kreipia dėmesį, geriau rengiasi, eina pirkti ne todėl, kad kažkas suplyšo, o todėl, kad nori atnaujinti savo garderobą, atrodyti gerai, stilingai, gražiai.

Geri, kokybiški batai, su sąlyga, kad juos prižiūrėsite, gali tarnauti net 30 metų.

– Turbūt labai svarbi avalynė.

– Avalynė – toks dalykas, kuris gali išsilaikyti ilgiausiai. Geri, kokybiški batai, su sąlyga, kad juos prižiūrėsite, t. y. tepsite kremu, vašku, ypač žiemą, rudenį, gali tarnauti ir 10, ir 15, net 30 metų. Vienintelis dalykas, kas jiems gali atsitikti – nudilti padas. Tačiau, jei kokybiški batai, pavyzdžiui, britų, gali nusiųsti į gamyklą, jie nuardo bato padą, uždeda naują.

– Geri batai neišeina iš mados?

– Tikrai ne. Klasikiniams batams, kuriuos galime matyti avimus prie kostiumo, yra apie 100 metų.

Kokių stiliaus patarimų A. Gricius turi jaunikiams ir vyrams apskritai? Visas pokalbis – laidos įraše (nuo 4.51 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi