Gyvenimas

2019.08.19 15:27

Nusifotografuoti trokštantys turistai veda iš proto Vokietijos Alpėse besiganančias karves

LRT TV naujienų tarnyba2019.08.19 15:27

Nesiartinti ir neliesti. Tokie kelio nurodymai turistams laikytis atokiau Vokietijos Alpėse pasirodė ne zoologijos sode, o prie karvių ganyklų. Pasirodo, su karvėmis įsiamžinti bandantys turistai erzina ramiai besiganančius galvijus.

Kai besigrožintys kalnų vaizdais keliautojai vis dažniau bando nusifotografuoti asmenukes su karvėmis, nutinka, kad galvijai susierzina ir puola nuotraukų mėgėjus.

Karves erzina ir šunys, kuriuos su pavadėliu vedasi tik retas turistas. Todėl vietos verslo asociacija pradėjo įrenginėti ženklus su perspėjimais nesiartinti, o šunis laikyti pririštus ir paleisti tik kilus rimtam pavojui.

Vietos ūkininkams patariama ir apsidrausti dėl civilinės atsakomybės, jei karvės pridarytų žalos.

Alpių galvijų augintojus sukrėtė Austrijoje priteista šimtatūkstantinė kompensacija, kai prieš penkerius metus karvės Tirolyje sutrypė turistą iš Vokietijos. Austrijoje jau įsigaliojo ir privalomas elgesio kodeksas kalnų ganyklose.

„Norime apsaugoti verslo savininkus. Ar tai kaip nors padeda, nežinome. Norime turistams priminti jų pačių atsakomybę. Jeigu teiks reikalavimą atlyginti žalą – tegu ir patys prisiima atsakomybę“, – sako Aukštutinės Bavarijos Alpių verslo asociacijos vadovas George'as Mairas.

Daugiau – vaizdo įraše (nuo 5 min.).

Žinios. Keliautojai Vokietijos Alpėse vis dažniau mėgina nusifotografuoti su karvėmis – ūkininkai stato draudžiamuosius ženklus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt