Gyvenimas

2019.08.19 13:14

Italijoje nusileido kiniški drakonai, iškilo ištisas įspūdingų šviesos skulptūrų miestelis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.19 13:14

Italijoje iškilęs kiniškų šviesos skulptūrų miestelis atiduoda duoklę senovinei jų gamybos tradicijai. Bolonijoje įsikūrusiame šviesos skulptūrų miestelyje bus galima rasti šviečiančių liūtų, dramblių ir net dinozaurų ar drakonų motyvų.

Bolonijoje meistrai iš Kinijos pastatė 80 statinių, kai kurių aukštis viršija 10 metrų. Tokios šviesos skulptūros kilo iš žibintų tradicijos, populiarios Kinijos pietuose.

Milijonai kinų kasmet vyksta į Sičuanio provincijos kultūrinę sostinę pasigėrėti milžiniškais statiniais iš senovinių ir modernių medžiagų, dabar vis dažniau ir ekologiškų.

Po visą šalį plintančias šviesos skulptūras į Italiją atvežė festivalis „Vartai į Kiniją“. Daugiau kaip prieš tūkstantį metų pradėtos gaminti skulptūros atiduoda duoklę ir naujesnių laikų temoms.

„Šiuos meno kūrinius 40 vyrų ir moterų iš Kinijos pastatė per 20 dienų. Po svilinančia Bolonijos saule, esant 38-ų laipsnių temperatūrai, jie sukūrė šiuos nuostabius darbus su plienine viela ir šilko audiniais.

Vyrai virino plieną, o moterys klijavo šilką ir viską tapė“, – tikino Marco Tosno, „Open Gate China“ pirmininkas.

Italijos širdyje bus galima rasti ir šviečiančių dinozaurų motyvų, nes prie Zigongo prieš 3 dešimtmečius mokslininkai atrado gausias dinozaurų liekanas. Nuo tada miestas traukia ne tik šviesos skulptūrų mėgėjus, bet ir paleontologus.

Išsamiau – laidos įraše: (nuo 4.42 min.):

Žinios. Vidury Italijos iškilo magiškas kiniškų šviesos skulptūrų miestelis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt