Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.18 10:12

Plastikas pražudė dar vieną jūrų gyvūną: Tailande nugaišo internete išpopuliarėjusi jauniklė

LRT.lt 2019.08.18 10:12

Du žavūs diugonių, dar vadinamų jūrų karvėmis, jaunikliai Tailande buvo tapę įžymybėmis – jie liko be tėvų, o socialiniuose tinkluose auditorijos širdį pavergė po vandeniu glausdamiesi prie gelbėtojų. Deja, vienas iš gyvūnų šeštadienį iškeliavo, praneša BBC.

Pietvakarių Tailando vandenyse gyvenusiems jaunikliams buvo suteikti Mariam ir Jamilo vardai, kurį laiką jų povandeninis gyvenimas buvo transliuojamas tiesiogiai internetu.

Tačiau patelės Mariam, kuri dar blandį po vandeniu glaustėsi prie naro, gerbėjai nebeišvys. Prarijus plastiko jos skrandyje prasidėjo uždegimas, vėliau kilo kraujo užkrėtimas. Aštuonių mėnesių mažylė sirgo apie savaitę, tačiau jos organizmas ligos neatlaikė.

Atlikę skrodimą specialistai Mariam skrandyje rado kelis plastiko gabalus, vienas – net 20 cm dydžio.

Viena iš gyvūną prižiūrėjusių veterinarių Nantarika Chansue sakė: „Ši skaudi netektis dar kartą įrodo, kad turime tausoti aplinką norėdami išsaugoti gyvūnus.“

Pietų Tailande gyvena apie 250 diugonių. Šie lėtai judantys gyvūnai minta jūrų augalais, bet jiems pavojų kelia buveinių nykimas, vandens tarša ir žvejybai naudojami tinklai.

Pernai Tailande rastas negyvas banginis, kuris buvo prarijusi daugiau nei 80 plastiko maišelių. Šį pavasarį Filipinuose nugaišusio banginio pilve aptikta 40 kg plastiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi