Gyvenimas

2019.08.19 09:57

Kaip ruošti voveraites: virtuvės šefė įvardijo didžiausią klaidą ir pasidalijo netikėtu receptu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.19 09:57

Didžiausia klaida – mirkyti voveraites vandenyje arba ilgai jas plauti, sako virtuvės šefė Inga Turminienė ir dalijasi neragauto užkandžio su šiais grybais receptu.

Prasidėjus voveraičių sezonui, daugelis namie bando paruošti patiekalų su šiais grybais, tačiau gardus rezultatas pavyksta ne visiems.

Pasak LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusios virtuvės šefės I. Turminienės, voveraitės labai gerai sugeria drėgmę, todėl svarbiausia jų smarkiai neplauti, o vos nuskalavus nešvarumus, grybus iškart nusausinti.

„Kitas dalykas – voveraitė yra toks grybas, kurį reikia labai trumpai kepti, pakanka poros minučių“, – pataria I. Turminienė.

Paklausta, kokiais prieskoniais geriausia gardinti voveraites, I. Turminienė sakė, kad prie šių grybų labiausiai tinka paprasčiausi krapai ir druska.

Virtuvės šefė parodė, kaip pasigaminti nesudėtingą, sotų užkandį su voveraitėmis. Be įprastų ingredientų jam prireiks šiek tiek bruknių ir šilauogių, kurios voveraičių patiekalui suteiks netikėtą skonio natą.

Reikės:

Voveraičių

Bulvių

Bruknių

Šilauogių

Druskos

Krapų

Varškės su česnakais ir žolelėmis

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Gardi idėja šeštadienio pusryčiams: sezoninis užkandis