Gyvenimas

2019.08.17 12:23

Afrikos mados savaitėje darbus pristatė ne tik drabužių, bet ir aksesuarų kūrėjai

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.17 12:23

Afrikos motyvai jau seniai naudojami mados industrijoje. Tačiau jau beveik dešimtmetį vykstanti Afrikos mados savaitė ragina ne kopijuoti Afrikos madą, o pirkti afrikiečių darbus tiesiai iš gamintojų.

Iš Pietų Afrikos kilę mados dizaineriai savo kūrinius demonstravo Londone, Afrikos mados savaitėje. Čia jie gali ne tik pademonstruoti savo gabumus, bet ir įsitvirtinti tarptautinėje mados bendruomenėje. Savo darbus čia pristatė ne tik drabužių dizaineriai, progą parodyti savo kolekcijas turėjo ir aksesuarų kūrėjai.

„Išreikšti meilę pasauliui gali tik ką nors duodamas. Ši išmintis atkeliavo iš mano tautos papročių. Apyrankę, kurią mūsų tautos vyrai dovanoja moterims prisiekdami amžinąją meilę, simbolizuoja mano kurti laikrodžiai. Šią žinią pasauliui mūsų kūriniai neša iš mūsų tautos praeities“, – sako laikrodžių kūrėjas Lunga Ntuli.

Lunga įprastai dirba automobilių prižiūrėtoju, o čia jis – vardinių laikrodžių dizaino kūrėjas. Priklausomai nuo dizaino ir dydžio, laikrodžiai čia kainuoja maždaug 50-60 eurų.

Klientas gali užsisakyti jo poreikius atitinkantį laikrodį ir jis bus pagamintas 20-ies Lungos samdomų moterų rankomis. Įmonė maža – per mėnesį gali pagaminti apie 100 laikrodžių.

„Mes norime garsinti savo šalies tradicijas, Afrikos papročius ir senuosius Amatus. Mes kilę iš vietovės, kuri pasauliui nežinoma, bet mūsų kuriamas prekės ženklas atstovauja Pietų Afrikai ir, tikiuosi, taps žinomas ir didelis kaip mūsų gimtoji šalis“, – sako L. Ntuli.

Parodos ekspozicija ir kolekcijos visus metus keliaus po pasaulines mados parodas.

„Labai viliamės tinkamai pristatyti Pietų Afrikos galimybes tarptautinėje rinkoje ir dalyvauti kaip lygiaverčiai partneriai mados bei dizaino srityje. Mūsų gaminamų produktų kokybė verta tarptautinės rinkos ir konkurencijos“, – teigia eksporto ir prekybos agentė Christina Pillay.

Nemažai dėmesio ir pasisekimo parodoje sulaukė mobilaus butiko įkūrėjos rankomis kurti ir dekoruoti batai.

„Visi be išimties domisi mano gamintais batais. Esu vienintelė Londone pardavinėjanti tokius batus. Batai puikūs, kokybė labai gera – rankų darbo“, – pasakoja mobilaus butiko įkūrėja Gugu Bhengu.

Afrikos mados savaitė organizuojama jau devintą kartą, pagrindinis jos tikslas padėti šio žemyno menininkams megzti verslo pažintis ir reklamuoti savo produkciją.

Afrikos mados savaitės sumanytojos Princess Ronke Ademiluyi planuose ir dar vienas ambicingas užmojis. Kitais metais Londone ji planuoja atidaryti Afrikos mados muziejų.

Išsamiau – Simonos Stanapėdytės reportaže:

Afrikos motyvai jau seniai naudojami mados industrijoje: kūrėjai siūlo ne kopijuoti, o įsigyti originalius kūrinius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.