Gyvenimas

2019.08.17 11:28

Festivalis, kuriame dvejinasi: Prancūzijoje susitiko dvyniai iš visos Europos

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.17 11:28

Prancūzijoje, nedideliame Bretanės regiono miestelyje kasmet rengiamas Dvynių festivalis, į kurį susirenka šimtai dvynių, trynukų ir kitų labai vienas į kitą panašių brolių bei seserų. Festivalį prieš 25-erius metus sugalvojo miestelio meras, norėdamas pamaloninti savo dukras dvynukes.

Žolinės proga nedidelis miestelis Prancūzijos šiaurės vakaruose pavirsta ne tik Bretanės, bet visos Europos dvynių sostine. Festivalio dalyviams tereikia vilkėti vienodus drabužius ir, be abejo, turėti nors vieną panašią sesę ar brolį.

„Per gimtadienį nusprendėme pasidaryti dėliones. Aš išrinkau dėlionę su nuotrauka iš mūsų atostogų, ir ji man padovanojo tokią pačią, nors visai nesitarėme. Buvo puiku, labai nustebino“, – apie dvynių kasdienybę kalbėjo festivalyje apsilankiusios 25-erių seserys Carole ir Charlotte.

Pirmasis toks Bretanės dvynių festivalis buvo surengtas dar 1994-aisiais. Čia jau galima sutikti tikrų vietinių dvynių.

„Mes vedę dvynes, susipažinome su jomis čia prieš 20 metų“, – sako festivalyje dalyvaujantys 49-erių broliai Julienas ir Fabrice.

Festivalio organizatorius ir įkūrėjas yra ilgametis miestelio meras Alain Launay. Jis pats turi dvynukes. Jos per tuos 25-erius metus suaugo.

„Man kilo idėja suburti dvynius, kad mūsų mergaitėms būtų linksmiau. Jau seniai abu su žmona pastebėjome, kad dvyniai mėgsta susitikti su kitais dvyniais. Jie turi kažkokią tik jiems suprantamą bendravimo kalbą – supranta vieni kitus iš pirmo žvilgsnio.

Net jei atvyksta čia pirmą kartą, jiems atrodo, kad jau seniai pažinojo vieni kitus. Tai nuostabu“, – kalba Dvynių festivalio įkūrėjas ir organizatorius A. Launay.

Pasaulinė statistika rodo, kad dvynių, nebūtinai identiškų, gimsta ne taip ir mažai. Pavyzdžiui, Prancūzijoje tai sudaro daugiau kaip 17 proc. visų gimimų. Jungtinėse valstijose ir kitose turtingose šalyse dvynių procentas nuolat didėja. Tai siejama su dirbtinio apvaisinimo technologijoms, nes jos padidina tikimybę išnešioti daugiau nei vieną kūdikį.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže:

Dvynių festivalis: prasidėjęs prieš 25-erius metus, festivalis gimė iš noro pradžiuginti miestelio mero dukras dvynukes