Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.16 21:19

Juvelyrės Rūtos Petronytės kūryba keičiasi tada, kai keičiasi ji pati

žiūrėkite reportažą

Ar esate kada pagalvoję, kaip atrodo juvelyrų kasdienybė? Ar jų darbas jums atrodo paprastas? LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ apsilankė juvelyrės Rūtos Petronytės darbų studijoje. Joje – ne tik jos sukurti papuošalai, bet ir įvairiausiai aparatai, cheminės medžiagos bei įrankiai.

Juvelyrės Rūtos Petronytės kūrybinė erdvė primena medžio darbų dirbtuves arba mažų mažiausiai chemijos laboratoriją, kur žaidžia liepsnos, lydomi ir šlifuojami metalai.

Nors tenka dirbti su įvairiausiais įrankiais, juvelyrika vis tiek gali būti ir atpalaiduojanti. „Kai įvaldai techniką, su kuria dirbi, nebejauti įtampos, kad tave supa liepsnos“, – pasakoja Rūta.

Pasak jos, juvelyrika yra labai įvairi, gali būti ir ekspresyvi, ir skulptūriška, ir labai preciziška.

„Skirtingi asmenys gali dirbti toj srity, bet manau, kad kantrybės ir nuoseklumo tai tikrai būtų neblogai turėti“, – sako Rūta.

Subtili prabanga – taip savo kūrinius apibūdina juvelyrė. Kiekvienas darbas – tai nuo pradžios iki galo išdailintas ir išjaustas kūrinys. Autorės kūryba akcentuoja ilgalaikį aktualumą ir nesivaiko mados. „Mano darbai skirti tiems, kuriems jie patinka“, – teigia menininkė.

Savo darbuose menininkė supina įvairias medžiagas – medį, akmenį ar metalą, todėl darbai tampa labai įvairūs – nuo griežtų linijų iki subtilių formų kūrinių. Rūta yra išleidusi jau ne vieną papuošalų kolekciją. Vienos jų būna Įkvėptos gamtos, kitos kyla iš įvairių gyvenimiškų patyrimų.

„Būna, kad kažkaip gal tiesiog pasibeldžia, iš kažkur ta mintis nukrenta. Man atrodo, kad visos idėjos ir visa kūryba ir šiaip suvokimai kažkokie gyvenime tiesiog ateina iš patirties. Ne tai, ką perskaitai, bet tai, ką patiri pats. Bent jau man taip yra, kažkaip viską per savo prizmę perleidi ir tada kažkokios gimsta išvados arba pamąstymai. Nugula į darbus“, – teigia Rūta.

Maloniausia daryti darbus tiems žmonėms, kuriuos labai gerai pažįsti, pasakoja Rūta. O sunkiausia, anot juvelyrės, nebūti įtrauktam monotonijos. Bet Rūta įsitikinusi, kad atėjęs įvertinimas yra įrodymas, jog reikia nepasiduoti ir viskas ateina savu laiku.

Rūtos darbo spintoje – nuo didelių segių iki subtilių bitės formos auskarų. Rūta teigia, kad jos kūryba keičiasi, banguoja, kaip ir ji pati.

„Man juvelyrika yra ne tik darbas, bet ir gyvenimas“, – pasakoja menininkė. Kai dirbi mėgstamą darbą, nejauti jokios Įtampos. Tuomet negąsdina nei sunkūs aparatai, nei liepsnos.

Išsamiau – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže (nuo 12.27 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Kol moterys renkasi natūralumą – mados industrija krypsta į vyrus. Kokie etalonai kuriami jiems?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi