Gyvenimas

2019.08.15 17:33

Žolinės šventėje Rumšiškėse – didžiausios širdies iš vaistažolių rekordas

LRT.lt2019.08.15 17:33

Lietuvos liaudies ir buities muziejaus Rumšiškėse tradicinėje Žolinės šventėje buvo siekiama naujo Lietuvos rekordo. Visi šventės lankytojai ir dalyviai kūrė didžiausią Lietuvoje širdį iš vaistažolių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak šios šventės vedėjos, TV laidų autorės ir labdaros projektų skatintojos Editos Mildažytės, tai unikali proga kiekvienam prisidėti prie istorinio įvykio.

„Žmonių atneštos vaistažolių puokštelės pirmą kartą jungsis į didžiausią Lietuvoje širdies pavidalo vaistažolių kompoziciją, kuri bus ne tik tradiciškai šventinama, bet ir numatoma registruoti Lietuvos rekordu“, – prieš renginį pažymėjo žinoma moteris.

Greta rekordo aikštelės veikė ir „Sveikos širdies dirbtuvės“, kur šventės dalyviai išgirdo patarimų, kaip sveikai maitinantis tausoti širdį, buvo mokoma pratimų, padedančių palaikyti tinkamą širdies darbą.

Fitoterapeuto Virgilijaus Skirkevičiaus nuomone, žinoti, kokie lietuviški augalai yra naudingi žmogaus organizmui privaloma kiekvienam besidominčiam savo sveikata.

Žinomas žolininkas pažymi, kad širdžiai ypatingai naudingos vaistažolės: gudobelės, sukatžolės bei valerijonų šaknys, jos naudojamos nuo seniausių laikų.