Gyvenimas

2019.08.14 15:18

Į VU Botanikos sodą grįžta festivalis visai šeimai: kviečia sutikti vasaros pabaigą

LRT.lt2019.08.14 15:18

Antrąjį kartą į VU Botanikos sodą Kairėnuose sugrįžta muzikos ir pramogų festivalis visai šeimai „Garden“. Rugpjūčio 25-26 dienomis jame pasirodys charizmatiškasis atlikėjas Mantas Jankavičius ir nepakeičiamoji grupė „G&G Sindikatas“. Festivalio organizatoriai skelbia vaikų laukiančias pramogas ir maisto zonos dalyvius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Praėjusiais metais gausaus susidomėjimo sulaukęs festivalis ir vėl siekia tapti geriausia vieta šeimoms sutikti vasaros pabaigą.

Organizatoriai kviečia tėvelius atvykti su savo atžalomis ir praneša, jog suaugusiųjų lydimi vaikai iki 13 metų festivalyje dalyvaus nemokamai. Atokioje nuo miesto gatvių spūsčių ir šurmulio VU Botanikos sodo erdvėje klausytojų lauks ne tik įspūdingi muzikiniai pasirodymai, tačiau ir ypatingas dėmesys mažųjų lankytojų norams, o visi išalkę galės rinktis iš daugybės maisto furgonėlių šefų siūlomų patiekalų.

Erdvės šeimininkai – VU Botanikos sodo komanda – kvies vaikus į smagias pažintines veiklas. Žygyje į Močiutės daržą“ jie susipažins su naujomis sodo erdvėmis, bandys atpažinti net 150 rūšių valgomų, maistui ar jo pagardinimui naudojamų augalų, sužinos įdomių faktų apie lietuviškas daržininkystės tradicijas ir kulinarinį paveldą.

Ant smėlio kopa virtusių Senojo Kairėnų dvaro pamatų mažieji lankytojai kartu su tėveliais galės kurti koliažus iš gamtinių medžiagų – margaspalvių žiedų, lapelių, uogų. Galbūt tėveliai prisimins, kaip patys vaikystėje dėliojo tokias paslaptis arba „sekretus“?

Botanikos sodo gidas kvies lankytojus pasigrožėti ypatingomis žydinčių augalų kolekcijomis, žiedų formomis ir jų spalvomis. Jose prasiskleidusiais žiedais jau puikuojasi šimtai rūšių ir veislių jurginų, kardelių, hortenzijų, astilbių, viendienių, piliarožių ir kitų augalų.

„Aitvarų peryklos“ kūrybinėse dirbtuvėse vaikai galės susikurti savo svajonių aitvarus ir sužinoti, kaip susidraugauti su vėju, o kartu su linksmaisiais festivalio savanoriais – pūsti ir gaudyti didžiuosius muilo burbulus.

Mažųjų žiūrovų lauks ir didžiulė batutų zona su pripučiamais batutais – čiuožyklomis, kliūčių ruožu. Išsidūkę vaikai galės sutikti žinomus ir pamėgtus pasakų, filmų personažus, kurie išmargins jų veidukus ir įtrauks į fantazijos pasaulį. Smaližiai galės gardžiuotis cukraus vata ir kukurūzų spragėsiais.

Smalsuolius sudomins mokslinis šou „Atradėjas“, kuriame bus galima ne tik išvysti mokslinius eksperimentus, tačiau pertraukų metu ir pamatyti, kaip gaminami valgomieji ledai. Vaikų lauks ir „VR City“ komandos paruošta virtualios realybės erdvė su įtraukiančiais žaidimais.

Abi festivalio dienas išalkusius vaikus ir jų tėvelius džiugins įrengta įvairaus maisto zona, kurioje esančiuose maisto furgonėliuose bus galima įsigyti blynų, vaflių, picos, makaronų, dešrainių, kitų skanėstų ir surengti savo šeimos pikniką.

Organizatoriai tikisi, jog festivalio lankytojai įvertins šiemet dar gausesnę muzikinę programą, naujas ir įdomias pramogas vaikams, su meile ir šypsena šefų pagamintus patiekalus ir išsineš vien teigiamus atsiminimus.

„Garden“ festivalyje visai šeimai rugpjūčio 25-26 dienomis VU Botanikos sode koncertuos Monika Liu, Mantas, Cheri ir G&G Sindikatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt