Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.13 21:03

Vilnietės namuose – keli šimtai augalų: gėlei vieta visada atsiras

žiūrėkite reportažą

Vilnietė Daiva Eismanienė negali savo gyvenimo įsivaizduoti be kambarinių gėlių. Jų šiuo metu augina daugiau nei du šimtus.

Kambariniais augalais vilnietė Daiva žavisi nuo vaikystės. Jos kolekcijoje yra tokių, kurie skaičiuoja jau ne vieną dešimtį metų. Namuose auga dar iš mokyklos laikų biologijos klasės parsinešti augalai. Standartiniame dviejų kambarių bute moteris augina per du šimtus įvairių augalų. Kai kurių turi po du egzempliorius, kad išsaugotų turimas augalų veisles.

„Man atrodo aš gimiau su šiuo užkratu“, – juokiasi D. Eismantienė.

Šį jos pomėgį palaiko ne tik šeima. Pasitaikius progai dovanų moteris dažniausiai ir sulaukia vazoninių gėlių. Ką nors patinkančio nusiperka ir pati, tik tenka iš anksto pagalvoti, kur augalą reikės pastatyti.

„Bet aš taip sakau: tegul tik būna gėlė – vieta atsiras“, – sako D. Eismantienė.

Apeiti tokią galybę žalumos reikia laiko ir kantrybės. Vien palieti tokią gausą po ilgesnio laiko užtrunka apie dvi valandas. Dar reikia dulkes nuvalyti, apžiūrėti ar nėra kenkėjų, kuriais apsikrėtę augalai gali sukelti pavojų kitiems.

„Įkrenti ir nejauti laiko, pamiršti visas negandas ir depresijas. Nuostabus hobis“, – teigia D. Eismantienė.

Tik atšilus orams dalis augalų keliauja į balkoną, o atėjus rudeniui vėl grįžta į butą. Moteris sako, kad net negalvoja apie gyvenamosios vietos keitimą, nes tada kai kurių augalų tektų atsisakyti, jų nebūtų galima išvežti.

Pasirodo, tiek daug augalų bute turi privalumų. Žiemą, kai prasideda šildymo sezonas, kambaryje išlieka drėgnesnis oras. Gėlės sukuria mikroklimatą, kuriame gerai jaučiasi visi šių namų gyventojai.

„Visada pas mus vasara“, – sako D. Eismantienė.

Daiva augalus lieja tik nusistovėjusiu vandeniu. Tad kaskart sumanius palieti namie įkurtą oranžeriją, reikia apie 30 litrų tokio vandens.

Išsamiau – Simonos Stanapėdytės reportaže:

Keliašimtinę kambarinių gėlių kolekciją turinti Daiva Eismantienė: perkant naują augalą, reikia gerai pagalvoti, ar jam užteks vietos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi