Gyvenimas

2019.08.13 16:30

Emigracija tuština Lenkijos pasienį – vienoje gyvenvietėje liko vien moterys

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.13 16:30

Aktyviausių ir stipriausių rytų Europos gyventojų emigracija pridarė daug problemų ir kaimyninėje Lenkijoje. Ten, ypač Vokietijos pasienyje, dauguma vyrų išvažiavo ir liko vien moterys. Vienoje tokioje gyvenvietėje padėtis sudėtinga ir dėl to, kad dėl neaiškių priežasčių čia jau beveik 10 metų gimsta vien mergaitės. Taigi moterys čia daro visus įmanomus darbus.

Susidūrusi su tokia netikėta problema, Odros Meisco vadovybė priversta mokyti jaunąją moterų kartą dirbti ne visai moteriškus darbus, pavyzdžiui, mokyti vietos savanoriškos priešgaisrinės komandos nares.

Gaisrininkių savanorių mokymai – tai ir pirmosios pagalbos kursai, ir kitos naudingos žinios, reikalingos būsimoms gaisrininkėms, nes dabar vieninteliai vyrai jų komandoje – tai jų vadas ir senutėlės vokiškos gaisrinės mašinos vairuotojas.

„Viena mano svajonė, be abejo, susirasti vyrą, bet pagrindinė svajonė – gauti naują gaisrinę mašiną, nes ši jau 44-erių metų senumo. Rūpinamės ja kaip tik galime, bet neramu, kad vieną dieną, kai kam nors prireiks pagalbos, ji nebepajudės“, – sako gaisrininkė savanorė Sabina Blama.

Per aktyvią vyrų emigraciją pastaruosius porą dešimtmečių vietos moterys prisitaikė prie naujų gyvenimo sąlygų ir pasikeitusio moters vaidmens.

„Tėtis buvo gaisrininkas, vyras gaisrininkas ir dukros gali tai daryti“, – sako gaisrininkių savanorių mama Aldona Golasz.

Dabartinė Lenkijos vyriausybė įvairiomis išmokomis ir lengvatomis bando paskatinti šeimas su vaikais likti šalyje. Kita vertus, kol atlyginimų skirtumas Vokietijoje ar Anglijoje ir Lenkijoje išlieka toks didelis, atrodo, vienintelė tikrai konkurencinga rytų bloko prekė bus ne kokios nors prekės, o jauni kvalifikuoti specialistai.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže (nuo 3.31 min.):

Žinios. Ministerijų atstovai susitiko apsvarstyti pasiūlymus Seimo rudens sesijai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt