Gyvenimas

2019.08.12 17:32

Lietuvio išmonė: kelionėje neišleisti daugiau nei kainavo lėktuvo bilietas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.12 17:32

Išvykti į kelionę ir neišleisti daugiau nei kainavo lėktuvo bilietas – tokiam keliavimo stiliui ryžtųsi ne kiekvienas. Tačiau taip keliaujantis Andrius Pranskevičius jau yra aplankęs ne vieną šalį.

Kai smėlio paplūdimiai ar raudoni senamiesčių stogai nebedžiugina, tenka ieškoti naujų kelionių prieskonių. Pats sau iššūkių kelti nebijantis Andrius Pranskevičius keliauti pradėjo dar vaikystėje su tėvais. Prieš beveik du dešimtmečius, studijų metais pamirštas pomėgis jį pasivijo, kai Lietuvoje atsirado pirmieji pigūs skrydžiai.

Tiesa, toks keliavimo būdas, kaip jo, tinkamas ne kiekvienam.

„Tu visų pirma neturi viešbučio, tu neprisirišęs prie vietos, tu niekad negali žinoti, kada gausi nusiprausti, kur pasislėpti nuo lietaus. Viskas vyksta ekspromtu“, – pasakojo A. Pranskevičius.

Vyras pasakoja, kad taip keliauti renkasi ne todėl, kad nėra už ką. Iš pradžių tai buvo žaidimas, pagavus azartui peraugęs į savitą keliavimo stilių. Anot pašnekovo, jis jaučiasi prastai permokėdamas, kai galima visiškai nemokėti.

„Tu pradedi skaičiuoti, kad tavo viena nakvynė viename viešbutyje tau gali atsieiti dvi savaitgalines keliones tarkim į Skandinaviją. Tai būdavo, kad kiekvieną savaitgalį keliauji. Tai vien per vasarą 10-12 iškeliavimų“, – kalbėjo A. Pranskevičius.

Siekiant sutaupyti gali tekti valgyti paskutinę dieną galiojančius maisto produktus, miegoti statybų aikštelėje, dešimtis kilometrų nueiti pėsčiomis ar pagalbos prašyti vietinių gyventojų. Viena įspūdingesnių Andriaus kelionių – į vadinamąją Juodąją Afriką.

„Nenorėdami permokėti už tam tikrus dalykus mes nemažai tranzavome ir su daug furistų susipažinome kurie ir nuveždavo, ir ne ten kur reikia. Ir pripasakodavo įdomių dalykų. Ir nusikaltėlių gaudyme teko dalyvauti. Labai įdomių dalykų buvo“, – prisimena A. Pranskevičius.

Aplankytų šalių Andrius neskaičiuoja. Į kai kurias grįžta net ir po keliasdešimt kartų. Vyras su šeima išvyksta atostogauti ir įprastu būdu, bet tiek dvi dukros, tiek žmona neretai ryžtasi avantiūroms.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 24.19 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Disnėjaus filmukai: mergaitės – gražuolės, paklusnios dukrelės, berniukai – neverkiantys princai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt