Gyvenimas

2019.08.12 19:01

Europos „G taško“ sostinė – be bernvakarių

LRT.lt2019.08.12 19:01

Milijonus skaitytojų pasiekiančiame nemokamame Londono laikraštyje „Metro“ pirmadienį publikuotame straipsnyje giriamas Vilnius. Pasak straipsnio autorės Lisos Scott, Vilniuje galima rasti naktinių klubų be bernvakarių dalyvių, 17 a. dizaino ir branduolinio turizmo maršrutų.

Straipsnyje rašoma, kad daugybė turistų į Vilnių ir netoli jo esančią Ignaliną plūstelėjo po to, kai buvo parodytas milžiniško populiarumo sulaukęs ir 19-kai „Emmy“ statulėlių nominuotas serialas „Černobylis“.

Turistus domina uždaryta Ignalinos atominė elektrinė, nes būtent joje buvo filmuojami serialo epizodai, o branduolinio turizmo gerbėjai čia gali aplankyti reaktoriaus, turbinos bei valdymo patalpas.

Tie, kuriems aplankyti elektrinę nepakanka, keliauja į Fabijoniškes – sostinės rajoną, seriale virtusį Pripetės miesteliu. Straipsnyje rašoma ir apie čia nuomojamą butą, kuriame atkurti sovietinį stilių vilniečių porą įkvėpė būtent serialas „Černobylis“.

Kaip priešprieša Fabijoniškėse siūlomai nakvynei pristatoma galimybė apsistoti viešbutyje „Pacai“, kurio interjere – ir 17 a. freskos.

Teksto autorė rašo, kad pernai turistų Vilniuje padaugėjo maždaug 20 proc., o tai galėjo lemti iš Londono Sičio oro uosto pradėtas vykdyti tiesioginis skrydis į Lietuvos sostinę. Be to, teigiama, kad užsieniečių susidomėjimą miestu galėjo paskatinti ir šmaikšti „Vilnius – Europos G taškas“ reklama.

Straipsnyje cituojamas vienas iš šios reklamos kūrėjų Jurgis Ramanauskas primena, kad tokia koncepcija pasirinkta, nes daugelis užsieniečių nežino, kur Vilnius yra, o atradę miestą lieka maloniai nustebinti ir sužavėti.

Bene geriausia Vilniaus įvaizdžiui žinia ta, kad miestas nėra įvardijamas kaip tas, kuriame siaučia iš užsienio atvykę bernvakarių dalyviai. Pasak straipsnio autorės, Baltijos šalys populiarios tarp tokių vakarėlių mėgėjų, tačiau Vilnius išsiskiria kokybiškomis ir kūrybiškomis pasilinksminimo vietomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt