Gyvenimas

2019.08.22 08:23

Daugiau nei 60 šalių aplankiusi mergina keliaudama labiausiai dėmesį kreipia į maistą

galerijoje – kelionių akimirkos

Baimė, iškilę klausimai ar išgirsti neigiami atsiliepimai apie šalį neturėtų sustabdyti keliauti nei jaunesnio, nei vyresnio – 65 šalis aplankiusiai Ritai Kulešovaitei nusiraminti padeda žinojimas, kad klausimų kils visada. Per pasaulį mergina keliauja viena, o pažindinantis su skirtingomis vietovėmis įdomiausias jai – maistas, kuris, anot jos, geriausiai atspindi tos šalies kultūrą.

Mergina keliauja jau 6 metus ir tai daro viena. Visą laiką norėjau pamatyti daugiau, sako ji, o kai reikėjo rinktis, mokytis, siekti karjeros ar keliauti, R. Kulešovaitė pasirinko pažinti pasaulį.

Pirmas klausimas, kurio ji visada sulaukia, susijęs su finansais – iš kur gauti tiek pinigų, kad galėtum aplankyti net 65 šalis, išsibarsčiusias po visą pasaulį?

„Esu vieniša, dirbu nuotoliniu būdu, bet sykiu bendradarbiauju su viešbučiais, kelionių agentūromis užsienyje, man tai tikrai padeda keliauti. Bet visi finansai – pačios uždirbti“, – tikina pašnekovė.

Pažintį su pasaulio kultūromis keliautoja pradėjo nuo Indijos – tai įvyko prieš maždaug 8 metus. Indiją ji pasirinko dėl to, nes tuo metu tai dar buvo neatrastas kraštas.

„Paskui – kaip patogiau. Apvažiavau visą Aziją. Tada pradėjau atsirinkti, kur norėčiau nuvykti. Buvau ir Pietų Amerikoje, ir Afrikoje“, – pasakoja mergina.

Baimė neturėtų sustabdyti keliauti nei jaunesnio, nei vyresnio. Tai, ką išgirsti iš kitų, ne visada yra tiesa.

Didžiausią įspūdį jai paliko Afrika. Tai kraštas, kuris tuo metu, kai ji keliavo, buvo visai „neiškeliautas“: „Ką apie ją žinodavome, tai iš knygų arba ką pamatydavome per televiziją. Kai nuvykau, ir šokiravo, ir patenkino smalsumą.“

Iš Afrikos šalių ji išskiria Namibiją, kurią aplankė visai neplanuotai. Žmonių paklausta, kur būtinai reikėtų nuvykti, ji teigia visada rekomenduojanti pažinti Afriką, nors ir į šį žemyną ne kiekvienas drįsta įžengti.

Ar nebijo keliauti viena? R. Kulešovaitė atvirauja – iš pradžių baimės būta, ir dabar dar iškyla įvairių klausimų, tačiau nusiraminti padeda žinojimas, kad klausimų kils visada.

„Tai neturėtų sustabdyti keliauti nei jaunesnio, nei vyresnio. Tai, ką išgirsti iš kitų, ne visada yra tiesa“, – tikina keliautoja.

Lietuvoje yra labai daug užsienio virtuvių, bet kai nueini ir paragauji to maisto, jis pritaikytas tos šalies skrandžiui.

Dabar keliaudama po pasaulį ji daugiausia dėmesio skiria maisto kultūrai, kuri, pasak pašnekovės geriausiai atskleidžia tą šalį, kurioje svečiuojiesi. Anksčiau ji sako valgydavusi, nes juk reikėdavo, o ėmusi sąmoningai pažinti kultūras, ji netgi prašo vietinių, kad pamokytų gaminti jų tradicinių patiekalų.

Esu sau pasakiusi – į tą pačią vietą du kartus negrįšiu, nes pasaulis toks didelis. Bet Balis tapo vienintele vieta, į kurią grįžtu ir grįžtu.

„Maistas labai atspindi kiekvienos šalies kultūrą. Ir Lietuvoje yra labai daug užsienio virtuvių, bet kai nueini ir paragauji to maisto, jis visada bus labai skanus, pritaikytas tos šalies skrandžiui. O kai nuvažiuoji į šalį, labai įdomu paragauti jų tikro maisto“, – pažymi R. Kulešovaitė.

Nors yra sau pažadėjusi į tą pačią šalį du kartus nekeliauti, atsispirti nuo vizitų į Balį – sudėtinga. Čia mergina vis grįžta ir grįžta, nes, kaip sako, jau pirmą kartą nusileidus „kažkas buvo ore“.

„Mane taip sužavėjo tas kraštas. Esu sau pasakiusi – į tą pačią vietą du kartus negrįšiu, nes pasaulis toks didelis. Bet Balis tapo vienintele vieta, į kurią grįžtu ir grįžtu“, – tikina pašnekovė.

Jei išvažiuoji ir nejauti, kad priėmei gerą sprendimą, gali sugrįžti.

O tuos, kurie vis nesiryžta iškeliauti kažkur toliau arba nedrįsta pažinti pasaulio vieni, R. Kulešovaitė ragina nepamiršti, kad visada yra galimybė grįžti: „Jei išvažiuoji ir nejauti, kad priėmei gerą sprendimą, gali sugrįžti. Tai daug geriau, nei būti namuose ir galvoti – norėjau, bet nepadariau.“

Plačiau – laidos įraše (nuo 30.40 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. 65 valstybes aplankiusi Rita Kulešovaitė: klausimas apie mano finansus, skirtus kelionėms, yra nuolatinis