Gyvenimas

2019.08.10 13:47

Neįprasta policininko kolekcija pildytis pradėjo gavus dovaną iš žmonos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.10 13:47

Žmonės visame pasaulyje kolekcionuoja pačius įvairiausius dalykus: nuo pašto ženklų iki barbių. Lenkijoje gyvenančio policininko kolekcijoje – 500 policijos mašinyčių. 

Būdamas vaikas, Arkadiuszas svajojo tapti policininku. Dabar Grodkuvo miesto, esančio šalia sienos su Čekija, policijos pareigūnas turi dar vieną aistrą – renka policijos automobilių modeliukus.

Kolekcijoje šiuo metu daugiau kaip 500 įvairių modeliukų – lengvieji automobiliai, autobusiukai, sraigtasparniai. Pasak kolekcininko, eksponatai jį pasiekia iš visų žemynų.

„Turiu modeliukų iš daugelio pasaulio šalių. Žinoma, ne visų, tačiau iš daugelio – net iš kai kurių Afrikos šalių. Ir nors didžioji dalis jų yra iš Lenkijos. Visų pirma, stengiausi gauti po eksponatą iš kiekvieno žemyno“, – sakė kolekcininkas Arkadiuszas Sokolas.

Pasak jo, viskas prasidėjo prieš keliolika metų, kai žmona naujo darbo proga padovanojo „Fiat 125p“ mašinėlę. Būtent tokios buvo gaminamos Lenkijos teritorijoje nuo 1967 iki 1991 metų. Dabar kolekcininkas juokiasi, kad modeliukas tuomet atrodė labai vienišas, todėl nusprendė įsigyti dar kelis, o netrukus modeliukus ėmė dekoruoti ir pats.

„Naudodamasis programomis ėmiau pats kurti paveikslėlius ir grafinius elementus, kuriuos vėliau atsispausdinau ant specialaus popieriaus. Spaudiniai paruošti taip, kad galėčiau juos naudoti ant civilinių automobiliukų ir perdaryti juos į policininkų mašinėles“, – pasakojo kolekcininkas.

Tokius paties sukurtus eksponatus vyras kolekcionuoja, taip pat dovanoja draugams ir kitiems kolekcininkams entuziastams.

„Turiu nemažai draugų, kurie renka tokius ar panašius modeliukus ir kartais patys manęs paprašo vieną ar kelis pagaminti. Gaila, tačiau ne visi turi technines galimybes tokias mašinėles susikurti. Tačiau supratau, kad reikia turėti nemažai kantrybės ir labai daug laisvo laiko“, – patikino policininkas.

Kolekcininkas sako, kad svajonių automobiliuko neturi – renka visus, kurie jam pasirodo įdomūs ar kuriuos padovanoja draugai ir artimieji. Arkadiuszas juokiasi, kad didžiausias iššūkis – rasti jiems vietos.

Apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže (nuo 1 val. 27 min. 26 sek.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Gabrielė Martirosian: sulaukiu tik tokių pasiūlymų, kuriems norisi sakyti „taip“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.