Gyvenimas

2019.08.10 13:00

Spalvų terapija: žmonės emocijas išlieja dažus taškydami ant sienų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.10 13:00

Dešimtys Singapūro gyventojų velkasi kombinezonus ir merkia pirštus į dažus. Būtent tokia spalvų terapija jiems padeda atsipūsti nuo kasdienio streso.

25 eurai – tiek kainuoja kombinezonas, pirštinės, rėmai ir dažai. Jokių taisyklių ar laiko apribojimų. Galima piešti tol, kol baigsis dažai ir netgi teplioti sienas, jeigu jūsų drobė jau pilna. Kai kurie ateinantieji studiją lygina su įniršio kambariu – vieta, kurioje leidžiama daužyti ir niokoti daiktus ir taip išlieti pyktį.

„Daug žmonių ateina beveik su baime ir įtikėję, kad negali sukurti meno. Todėl noriu, kad jie čia tiesiog užsuktų, pasilinksmintų ir suprastų, jog gali sukurti kai ką iš tiesų gražaus neįdėdami labai daug pastangų ir kartu tiesiog pakvailioti“, – sako studijos įkūrėja Andrea Lim.

Andreą atidaryti tokį nusiraminimo kambarį įkvėpė draugė, studijavusi Jungtinėse Valstijose, kuri tokią pačią terapiją ėmė taikyti sau, paskyrusi kampą savo dirbtuvėse, o vėliau grįžusi tai tęsė ir Singapūre. Moteris įsitikinusi, jog po kiekvieno tokio užsiėmimo žmogus išeina ne tik aprimęs, tačiau ir išsineša piešinį, kuris vėliau gali papuošti, pavyzdžiui, namus.

Į studiją užsuka įvairaus amžiaus žmonės – nuo moksleivių iki senjorų. Kai kurie iš pradžių sutrinka, tačiau jau po keliolikos minučių spalvoti dažai tykšta ant sienų ir drobės.

Daug žmonių ateina beveik su baime ir įtikėję, kad negali sukurti meno.

„Gyvenant dideliame mieste ir kasdien skubant atlikti visus darbus, kartais pamirštame išsilieti. Ypač čia, Singapūre. Tad atėjusi į šią erdvė iš pradžių jaučiausi keistai. Maniau – negi tikrai galiu taškyti dažus tiesiai ant sienos? Negi galiu vėl pasijusti it ketverių metų mergaitė? Ir tuomet pajutau euforiją: taip, žinoma, galiu!“, – kalbėjo studijos lankytoja Emil Bianii.

Pasak statistikos, Singapūras – labiausiai nuo depresijos kenčianti Azijos šalis. Skaičiuojama, kad čia su skirtingomis jos formomis susiduria kas septintas gyventojas. Nors ši vieta įsteigta laikinai, sumanytoja Andrea sako jau ieškanti finansinių išteklių, kaip įkurti tokią vietą ilgesniam laikui.

Apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže (nuo 1 val. 01 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Gabrielė Martirosian: sulaukiu tik tokių pasiūlymų, kuriems norisi sakyti „taip“