Gyvenimas

2019.08.09 09:44

Savaitgalis Lietuvoje: nuo aviacijos šventės iki lietuviškojo „Burning Man“

LRT.lt2019.08.09 09:44

Artėjantį savaitgalį Kaune galėsite stebėti akrobatinių lėktuvų ir sraigtasparnių pasirodymus, o Skuodo rajone amatus bei karybą demonstruos, senąsias dainas dainuos dalyviai iš visų Baltijos šalių bei tolimesnių kampelių. Įvairios pramogos lauks ir tų, kurie vyksta į pajūrį.

Vasaros paplūdimio sporto festivalis, Klaipėdos Smiltynės paplūdimys, rugpjūčio 10 d.

Rugpjūčio 10 dieną, šeštadienį, Klaipėdos Smiltynės paplūdimys skambės sporto ritmais. Antrą kartą vyksiantis Vasaros paplūdimio sporto festivalis šiais metais bus atsinaujinęs ir pasipildęs dar spalvingesnėmis sporto rungtynėmis – galiūnų, fechtavimo ar parasparnių.

Šventėje dalyvaus ir sportininkai – galiūnai Mindaugas Jaras bei Dainius Repšys, su kuriais klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti prieš kelias savaites vykusioje Jūros šventėje, kai jie geležinkelio stotyje traukė lokomotyvą. Šie ir kiti Lietuvos galiūnai susirungs šešiose rungtyse.

„Baltic Burn“ susibūrimas Lietuvoje, rugpjūčio 9–11 d.

Pirmąkart Lietuvoje vyks oficialus „Baltic Burn“ susibūrimas. Jis vadovausis tais pačiais 10 principų, kuriais remiantis daugiau nei trisdešimt metų kasmet organizuojamas ir „Burning Man“ festivalis Nevados (JAV) dykumoje. Tiesa, renginio organizatoriai tikina, kad „Baltic Burn“ turės savąjį lietuvišką „veidą“, nes jį kurs ir dalyvaus žmonės Lietuvoje.

Audiovizualinių menų festivalis „Kvadratu“, Tauragė, rugpjūčio 9 d.

Rugpjūčio 9 d. nuo 18 val. Tauragėje vyks audiovizualinių menų festivalis „Kvadratu“, kurio organizatoriai kviečia ne tik tauragiškius, bet ir miesto svečius „išeiti iš savo kvadrato“ ir pasinerti į meno sūkurį.

Tai padės padaryti festivalio erdvių kontrastai, ryškūs pranešėjai, įvairios instaliacijos, netradicinės skulptūros, aštrūs performansai.

Kauno aviacijos šventė, Kaunas, rugpjūčio 10 d.

Rugpjūčio 10 d. visi Kauno miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į tradicinę Kauno aviacijos šventę S. Dariaus ir S. Girėno (Aleksoto) aerodrome. Lankytojų lauks koncertas, programa vaikams, prekybininkų ir amatininkų dirbtuvės. Bus akrobatiniai lėktuvų ir sraigtasparnių pasirodymai, ultralengvųjų lėktuvų ir sklandytuvų parodomieji skrydžiai, parasparnių ir skraidyklių skrydžiai bei kiti aviacijos šou pasirodymai.

Apuolės festivalis, Apuolės k., Skuodo raj., rugpjūčio 10–11 d.

Rugpjūčio 9–10 dienomis Skuodo rajone ant Apuolės piliakalnio vyks senųjų amatų, archainės muzikos ir karybos festivalis „Apuolė 854“. Piliakalnyje įsikurs senųjų amatų miestelis, karių stovykla, piliakalnio prieigose prekybininkų mugė bei lankytojų palapinės. Amatus bei karybą demonstruos, senąsias dainas dainuos bei šokti mokins dalyviai iš viso Pabaltijo bei tolimesnių kampelių.

Festivalis „Dvarokas“, Lentvaris, rugpjūčio 10 d.

Festivalis griaudės Lentvario ežero pakrantėje. Šventėje lankytojai galės paragauti neapolietiškos picos, sumuštinių, sukurtų specialiai jaunimo festivaliams, atsigaivinti skania kava ar kitais gaiviaisiais gėrimais.

Festivalis „YRA“, Marijampolė, rugpjūčio 10 d.

Festivalyje šiais metais jūsų laukia dar daugiau pramogų – kūrybinių dirbtuvių, įtraukiančių diskusijų, sportinių užsiėmimų, įvairių žaidimų ir gurmaniško maisto, o vakarą vainikuos koncertas su garsiausiais atlikėjais.

Šventė „Kuo mes garsūs, kuo turtingi“, Salantai, rugpjūčio 10 d.

Tai – tradicinis renginys. Jame vyks amatininkų, tautodailininkų mugė, sportinės varžybos, pristatoma fotografijų paroda „Metų akimirkos“, koncertuos vietiniai ir kaimyninių rajonų mėgėjų meno kolektyvai, populiariosios muzikos atlikėjai.

„Žalios ir saugios europiečių atostogos 2019“, Palanga, rugpjūčio 10 d.

Jau vienuoliktą kartą Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojame renginyje rugpjūčio 10 d. 15:30 val. Palangos kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami leistis į pėsčiųjų žygį su sveikatingumo motyvatore Vlada Musvydaite, sužinoti apie keliautojų Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus nuotykius ir saugumą kelionėse, susipažinti su žmonėmis, iš įvairių tarnybų, ir pamatyti kaip jų pagalba yra užtikrinamas mūsų kasdienis saugumas.

Mažųjų lauks centrinėje Palangos aikštėje įsikūrusi žaidimų aikštelė ir iš antrinių žaliavų pagaminti žaidimai. Renginį vainikuos grupės „Lemon Joy“ koncertas.

Festivalis „1000 saulių“, Šventojoje, rugpjūčio 10 d.

Rugpjūčio 10 d. nuo 9.30 tų, kurie domisi sveika gyvensena, dvasinėmis praktikomis, ar tiesiog smalsuolių laukia festivalis „1000 saulių”, kuris įvyks erdvioje pievoje prie Žemaičių alkos, Šventojoje.

Ralio fiesta „Samsonas Rally Rokiškis“, Rokiškis, rugpjūčio 9–10 d.

Trečią kartą organizuojamas ir gerą vardą užsitarnauti jau spėjęs ralis „Samsonas Rally Rokiškis“ šiemet dalyviams siūlo 13 greičio ruožų, nusidriekusių 140 km distancijoje. Rugpjūčio 9 d. po pirmos lenktynių dienos svečius linksmins muzikos grupė „POP LADIES“, vakarą pratęs DJ fiesta.

Rugpjūčio 10 d. iškilmingą apdovanojimų ceremoniją vainikuos fejerverkai, Saulius Prūsaitis, DJ iki paryčių!