Gyvenimas

2019.08.12 08:04

Levandų manija apėmė ir Didžiąją Britaniją – į laukus plūsta dėl tobulų „Instagram“ nuotraukų

LRT.lt2019.08.12 08:04

Lietuvoje levandų sezonas daugelyje ūkių jau baigėsi, tačiau Didžiojoje Britanijoje jos vis dar skleidžia savo grožį. Britus ir turistus bene labiausiai vilioja levandų laukai netoli Londono esančiame Hitchino mieste. Ten žmonės plūsta vien dėl to, kad savo „Instagram“ profilį papildytų tobulu kadru, skelbiama BBC.

Hitchine esantis levandų laukas yra vienas iš didžiausių Didžiojoje Britanijoje. Vasarą, kai pražysta levandos, jis būna sausakimšas. Čia atvyksta žmonės iš įvairių pasaulio šalių: Indijos, Kinijos, Singapūro, Tailando, Jungtinių Amerikos Valstijų.

View this post on Instagram

Beautiful photo by @maradxb

A post shared by @ mayfieldlavender on

Hitchine esančiame levandų ūkyje per metus apsilanko 40–50 tūkst. žmonių. Anot levandų ūkio šeimininko Timo Hunterio, lankytojų skaičius kiekvienais metais didėja. Kartais per dieną apsilanko apie 4 tūkst. žmonių.

Nors dauguma levandų ūkių šeimininkų dėl tokio populiarumo tik džiaugiasi, tačiau kai kurie skundžiasi, kad žmonės negerbia augalų ir laukuose palieka begalę šiukšlių.

Visame pasaulyje levandų laukai labai mėgstami ir lankomi. Prie to daug prisideda ir socialiniai tinklai, kuriuose galima rasti ne vieno žmogaus nuotrauką levandų lauke. Atrodytų, kad pagrindinis žmonių tikslas apsilankius levandų ūkyje yra nusifotografuoti, o vėliau nuotrauką įkelti į „Instagram“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt