Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.08 16:16

Dailininkė išskirtinį talentą tapyti dviem rankomis atrado iš nuobodulio

žiūrėkite reportažą

Dviem rankomis tapanti Rajacenna van Dam – reto talento savininkė: tik 1 proc. pasaulio gyventojų geba vienodai gerai valdyti abi rankas ir vienu metu piešti du portretus. Tiesa, šį gebėjimą mergina atrado iš nuobodulio, kai tekdavo tapyti tik viena ranka.

„Man buvo nuobodu piešti tik viena ranka. Tai nebuvo joks iššūkis. Dirbdama abiem rankomis nenuobodžiauju – mano protas visą laiką dirba. Man tai patinka“, – pasakojo Rajacenna van Dam.

Dailininkė debiutavo 2011-aisiais, kai portretus tapė viena ranka. Būdama septyniolikos nupiešė paauglių numylėtinio Justino Bieberio portretą ir juo pasidalijo internete.

„Justino Bieberio agentai susisiekė su manim ir paklausė, ar nenoriu jam padovanoti savo piešinio. Taip 2011-iaisiais su juo susipažinau. Portretas jį sužavėjo. Jis negalėjo patikėti, kad aš jį nupiešiau. Man tai buvo didžiulis komplimentas“, – pasakojo Rajacenna.

Šis įvykis įkvėpė ją piešti ir kitų garsenybių portretus: Johnny Deppo, Angelinos Jolie ir Lady Gagos. Visai neseniai ji pabandė piešti abiem rankomis ir vienu metu – du skirtingus portretus.

„Prieš pradėdama piešti, gerai išstudijuoju tą dalį, kurią ketinu piešti. Įsimenu, kad galėčiau piešti nežiūrėdama į fotografiją. Sunkiausia nupiešti akis, nes jos parodo tai, kas mes esame“, – sakė dailininkė.

25-erių Rajacenna savo studijoje prie Roterdamo praleidžia iki 30 valandų per savaitę. Kai pavargsta ir užsinori padaryti pertraukėlę eina į šalimais esantį Hagos japonišką sodą.

„Piešdama jaučiuosi tarsi būčiau tunelyje, aplinka man nebeegzistuoja, visą dėmesį sutelkiu į piešinį. Tai šiek tiek primena epilepsijos priepuolio simptomus, bet tai man padeda geriau susikoncentruoti“, – sakė pašnekovė.

Tiesa, tik 1 proc. pasaulio gyventojų sugeba vienodai gerai naudotis abiem rankomis. Šis įgimtas gebėjimas dar žinomas, kaip „abirankiškumas“.

Neseniai atlikto eksperimento metu, merginai piešiant du skirtingus portretus, buvo matuojama jos smegenų veikla. Rezultatai parodė, jos galvos pusrutuliai komunikuoja 3 kartus geriau nei kitų žmonių.

„Dabar svarstau užsiimti ir kitais dalykais. Pradėjau mokytis skambinti pianinu“, – teigė Rajacenna.

Su tokiu talentu turėtų būtų nesunku tapti puikia pianiste. Tačiau jai gali būti nuobodoka, juk visi pianistai groja abiem rankomis.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 4.50 min.):

Euromaxx. Išskirtinio talento Olandė Rajasena van Dam vienu metu dviem rankomis piešia fotografiškai tikslius portretus
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi