Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.08 16:33

50-mečio proga minios gerbėjų atkartojo garsiąją grupės „The Beatles“ nuotrauką

Ikoniškoji grupės „The Beatles“ nuotrauka, tapusi jų albumo „Abbey Road“ viršeliu, buvo padaryta prieš 50 metų. Beje, dažnas nepastebi, kad nuotraukoje be keturių grupės narių yra ir dar vienas žmogus.

1969-aisiais viename Britanijos miestų, pėsčiųjų perėjoje gimė ikoniškoji britų grupės „The Beatles“ nuotrauka, vėliau tapusi jų albumo „Abbey road“ viršeliu.

Nuotrauką 1969 metų rugpjūčio 8-ąją 11.35 val. ryto darė škotų fotografas Ianas Macmillanas. Šis laikas tuomet pasirinktas todėl, kad būtų išvengta gerbėjų antplūdžio – šie žinojo, kad grupės nariai paprastai į studiją atvyksta tik popiet. I. Macmillanas stovėjo ant kopėtėlių, o policininkas sustabdė eismą.

Fotografas padarė šešias nuotraukas, iš kurių penkta buvo parinkta paskutinio „The Beatles“ studijinio albumo „Abbey Road“ viršeliui. Tai buvo vienintelė nuotrauka, kurioje keturi grupės nariai vienodu žingsniu eina per perėją. Fotosesija tetruko dešimt minučių. Vienas iš tada padarytų kadrų 2012-aisiais aukcione parduotas už maždaug 20 tūkstančių eurų.

Ši nuotrauka, be kita ko, pakurstė sąmokslo teoriją, kad P. McCartney‘is jau buvo miręs ir pakeistas antrininku. Teorijos šalininkai teigė, jog tai įrodo cigaretė dešinėje jo rankoje, nors jis buvo kairiarankis; be to, jis, priešingai nei kiti grupės kolegos, eina basakojis – tai tariamai yra užuominą į tradiciją Anglijoje laidoti negyvėlius be batų.

Beje, nedaug kas pastebi, tačiau nuotraukoje, tolumoje už ketvertuko matyti stabtelėjęs vyriškis. Ilgai buvo bandoma išsiaiškinti, kas šis žmogus, kol galiausiai paaiškėjo, kad tai – amerikietis turistas Paul Cole, laukęs savo žmonos.

„Abbey Road“ albumas buvo išleistas 1969 metų rugsėjo 26-ąją – praėjus šešioms dienoms po to, kai J. Lennonas grupės nariams pranešė apie savo pasitraukimą. Albume yra tokios žinomos „bitlų“ dainos, kaip „Here comes the sun“ ir „Come together“.

Minėdami legendinio grupės albumo „Abbey Road“ viršelio 50-ąjį jubiliejų, gerbėjai būrėsi prie pėsčiųjų perėjos netoli „Abbey Road“ įrašų studijos, kur buvo padaryta nuotrauka vienam žinomiausių visų laikų albumų viršelių. Joje įamžinta, kaip grupės nariai Johnas Lennonas, Ringo Starras, Paulas McCartney‘is ir George‘as Harrisonas kerta gatvę.

„Abbey Road“ studija yra Londono Vestminsterio rajone. Grupė čia įrašė apie 190 savo dainų iš 210. „The Beatles“ gerbėjai iš viso pasaulio daug metų vyksta prie įrašų studijos ir fotografuoja garsiąją perėją, kuri 2010 metais įtraukta į Didžiosios Britanijos saugumų vietų sąrašą.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 14.50 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Kelionė po sostinių muziejus, kurių kiekvienas šiandien turi kuo pasigirti
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi