Gyvenimas

2019.08.07 21:39

Anykštėno kolekcija stebina ne vieną: sukaupė per pusę tūkstančio radijo imtuvų

Simona Vasiliauskaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2019.08.07 21:39

Kavarske, Anykščių rajone, gyvenantis Algimantas Simaška buvusiame ūkiniame pastate per kiek daugiau nei dešimt metų sukaupė daugiau pusę tūkstančio radijo imtuvų.

Pašnekovas teigia, kad tokią gausią kolekciją surinkęs pagal įvairius skelbimus, iš užsienio prekybininkų ar yra gavęs dovanų.

„Sunku pasakyti, ar jie dar veikia. Kartais veikia, o kartais ir šiek tiek pasilpsta nuo stovėjimo. Tokiu atveju, šiek tiek pravedinu patalpas, truputį pašluostau dulkes“, – LRT RADIJUI pasakoja A. Simaška.

Algimantas sako, jog užaugo klausydamasis radijo, tačiau anksčiau neturėjęs galimybės įsigyti prašmatnesnių radijo imtuvų.

„Būdavo atvažiuoji į parduotuvę, pasižiūri, o, aišku, pinigų tam nėra. Kai jau turėjau pinigų, po truputį tai įgyvendinau“, – prisiminimais dalijasi A. Simaška.

Kaip teigia pašnekovas, pradėjęs rinkti radijo imtuvus jis tiesiog negalėjo sustoti. Dabar Algimantas pinigų radijo imtuvams nebegaili. Pašnekovas sako nežinantis, kiek tiksliai jau išleido savo kolekcijai.

Visi Algimanto sukaupti radijo imtuvai išdėstyti per du pastato aukštus ir laisvos vietos čia beveik nėra.

„Jau nešioju juos iš vienos vietos į kitą, kad tik daugiau tilptų. Jau nebėra kur jų bedėt, bet kokį įdomesnį galima dar bus nupirkti“, – sako Algimantas.

Algimantas neslepia, jog radijas jo gyvenime užimą ypač svarbią vietą, o jo klausymas yra tarsi kasdienis ritualas.

Tęsiasi Baltijos kelio 30-mečiui skirta LRT akcija, kurios metu renkami radijo imtuvai, atsidursiantys specialioje meninėje instaliacijoje. Akcijos tikslas – surinkti 650 imtuvų, kurie žymi kiekvieną prieš 30 metų nusidriekusio Baltijos kelio kilometrą.

Prie akcijos prisidėti gali kiekvienas. Neveikiantį ar tiesiog nebenaudojamą radijo imtuvą iki rugpjūčio 10 d. kviečiame atnešti į LRT (S. Konarskio g. 49, Vilnius) arba artimiausią pašto skyrių.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt