Gyvenimas

2019.08.07 10:43

10 vietų Žemaitijoje, kurias aplankyti siūloma dar šiemet

LRT.lt2019.08.07 10:43

Žemaitija vilioja ne tik Platelių ežeru, miškais, piliakalniais ar pažintiniais takais. Užsukti į Žemaitiją šiemet yra ir dar viena priežastis. 2019-uosius Seimas paskelbė Žemaitijos metais. Kad susiplanuoti kelionę į Žemaitijos nacionalinį parką (ŽNP) būtų paprasčiau, portalas www.pamatykLietuvoje.lt pateikia rekomenduojamų pamatyti vietų dešimtuką.

1. Platelių ežero apžvalgos aikštelės su Šeirės pažintiniu taku. Iš aikštelės visu grožiu atsiveria salomis, pusiasaliais garsus Platelių ežeras. Ar žinojote, kad iš Platelių ežero apžvalgos aikštelės matomoje Pilies saloje, dar 15 amžiuje stovėjo medinė pilis? Apžvalgos aikštelė buvo atnaujinta 2017 metais ir dabar yra pritaikyta judėjimo ir regos negalią turintiems žmonėms.

2. Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijos. Tai pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė ir daugiau nei 300 įvairių Užgavėnių „lėčynų“ (kaukių) bei įdomūs pasakojimai apie Užgavėnių šventės tradicijas.

3. Šaltojo karo ekspozicija – vienas geriausiai, Lietuvoje populiarėjantį tamsųjį turizmą, pristatančių objektų. Vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta buvusiame Sovietų Sąjungos požeminiame balistinių raketų paleidimo komplekse.

4. Dviračių takas aplink Platelių ežerą – smagiausias ir vaizdingiausias dviračių maršrutas Žemaitijos nacionaliniame parke.

5. Žemaičių Kalvarija su Kryžiaus kelio koplyčiomis – nuostabus miestelis, garsėjantis Didžiaisiais Kalvarijos atlaidais ir Kryžiaus kelio koplyčiomis, kurias kasmet atlaidų metu aplanko tūkstančiai žmonių.

6. Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centras – amatų dirbtuvės, bičių vaško kvapas ir kulinarinio paveldo edukacijos kviečia į amatų centrą per pojūčius pažinti Žemaitijos krašto tradicijas.

7. Siberijos apžvalgos bokštas – aukščiausias ŽNP apžvalgos bokštas iš kurio atsiveria Platelių ežero ir Siberijos pelkės vaizdai.

8. Liepijų pėsčiųjų trasa – nauja trasa, turinti audiogidą lietuvių ir anglų kalbomis, tobulai tinkanti norintiems pabūti gamtos prieglobstyje.

9. Mikytų pažintinis takas – miške įrengtas pažintinis takas, kuriame galima aplankyti aukų šulinį ir apžiūrėti akmenį su velnio pėda.

10. Platelių lankytojų centras – interaktyvi ekspozicija pristatanti Žemaitijos nacionalinį parką, ypač mėgstama mažųjų parko lankytojų.