Gyvenimas

2019.08.06 18:07

Pasaulio žmonų nešimo čempionate triumfavusi lietuvių pora ir toliau treniruojasi kiekvieną dieną

poros treniruotės – reportaže
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.08.06 18:07

Marijampoliečių Vytauto ir Neringos Kirkliauskų noras triumfuoti Pasaulio žmonų nešimo čempionate kilo dar 2009-aisiais. Lietuviai sako, kad norėdami tinkamai pasiruošti, privalėjo treniruotis kiekvieną dieną.

Apie Suomijoje vykstančias žmonų nešimo varžybas V. Kirkliauskas sužinojo 2009-aisiais. Tuo metu naujieną perskaitęs laikraštyje, straipsnį netrukus parodė žmonai Neringai ir paklausė, gal ji sutiktų tokiose varžybose dalyvauti.

N. Kirkliauskienė neabejojo nė minutės. Visai netrukus pora sudalyvavo tais pačiais metais pirmą kartą Lietuvoje, Dusetose surengtose žmonų nešimo varžybose ir jas laimėjo. Nuo tada į šį užsiėmimą pora žiūri itin rimtai ir varžyboms atsakingai ruošiasi.

Paklaustas, ar šį užsiėmimą laiko naujos sporto šakos apraiška Lietuvoje, Vytautas paaiškino, kad tai įvairiapusis užsiėmimas ir kiekvienais jį supranta savaip.

„Vieni sako, kad tai sportas, kiti – pramoga. Tačiau, aš laikausi nuomonės, kad tai yra nauja sporto šaka, nes nesportiškas žmogus šių kliūčių įveikti paprasčiausiai nesugebėtų. Tam reikia gero fizinio pasirengimo. Visgi, į varžybas žmonės susirenka vedini skirtingų tikslų – vieni nori laimėti, kiti – tik parodyti save, o treti – tiesiog gerai praleisti laiką su mylimu žmogumi“, – sakė varžybų dalyvis.

Anksčiau V. Kirkliauskas kilnojo svorius, dabar intensyviai bėgioja. Jo žmona ir varžybų partnerė N. Kirkliauskienė treniruojasi sporto salėje. Tačiau kai oras sušyla, pora sportuoti išsiruošia į lauką – sustato kliūtis miesto parke ar stadione. Tada vyras užsikelia žmoną ant pečių ir pasileidžia bėgti.

Sutuoktiniai taip sportuoja bent 3-4 kartus per savaitę. Neįprastas treniruotes gali pamatyti visi miestiečiai. Kol pora gyveno daugiabutyje, vyras žmoną kartais užnešdavo į ketvirtą aukštą.

Trasa, kurią tenka įveikti per varžybas – kiek daugiau nei 250 metrų ilgio. Tačiau, pasak V. Kirkliausko, joje yra ką veikti – kliūtis reikia ne tik perlipti, bet ir perbristi.

„Atrodo neilga distancija, bet išsunkia. Nejaučiu kojų po varžybų. O dar ir baseiną reikia perbristi, žmona tuo metu būna žemyn galva po vandeniu – jai tenka labai didelis iššūkis“, – apie trasos ypatumus kalbėjo V. Kirkliauskas.

Jis žmoną neša užsikėlęs ant pečių – jos kojos būna vyro priekyje, o galva nuleista žemyn prie jo nugaros. Pora jau ne sykį įsitikino, kad toks nešimo būdas – pats geriausias.

„Sunkiausia varžybose yra tvirtai išsilaikyti, nes nuo vyro bėgimo mano kūnas ima smarkiai judėti. Dėl to, kiekvieną dieną atlieku įvairius pratimus ne tik su vyru, taip pat ir namuose. Kiekvieną dieną jaučiuosi vis stipresnė bei lengvesnė našta savo vyrui varžybų metu“, – juokavo N. Kirkliauskienė.

Kai pora Pasaulio žmonų nešimo čempionatą laimėjo pernai, abu neturėjo nei menkiausios abejonės, kad dalyvaus ir vėl – būtinai norėjo apginti titulą ir tokiu būdu toliau garsinti Lietuvos vardą.

Išsamiau – laidos įraše:

Pasaulio žmonų nešimo čempionate triumfavusi lietuvių pora: treniruojamės kiekvieną dieną
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.