Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.05 15:41

Artėjant rudeniui pasikeitė Birštono apžvalgos bokšto lankymo laikas

Jau beveik mėnuo, kai duris atvėrė aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas, kurį per dieną aplanko apie 2 tūkst. žmonių. Anksčiau jis veikė nuo 7 iki 22 valandos. Nuo šiol lankytojai pasižvalgyti po apylinkes turės suspėti iki 21 valandos.

Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Ingrida Ignatavičienė sakė, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad pradeda ankščiau temti. Rudenį Birštono apžvalgos bokšto darbo laikas dar labiau sutrumpės.

„Kadangi bokšte nėra apšvietimo, todėl nuo jo nusileisti vakarais nėra saugu, nes yra pernelyg tamsu. Darbo laikas vis trumpės, jis priklausys nuo saulės leidimosi“, – portalui LRT.lt sakė I. Ignatavičienė.

Nuo apžvalgos bokšto atidarymo dienos lankytojų srautai nesumažėjo. Per dieną jame apsilanko maždaug 2 tūkst. žmonių.

„Lankytojų yra tikrai daug. Ypač gausiai apžvalgos bokšte žmonės lankosi savaitgaliais. Praeitą savaitę sulaukėme kiek mažiau lankytojų. Tam įtakos turėjo oro sąlygos: buvo apniukę, vėjuota, lijo. Nepanašu, kad lankytojų srautai artimiausiu metu sumažėtų“, – kalbėjo I. Ignatavičienė.

LRT.lt primena, kad iki Nemuno kilpų regioniniame parke ant Škėvonių gūburio pastatyto bokšto apžvalgos aikštelės reikia kilti 45 metrus, o viso bokšto aukštis siekia 51 metrą.

Norint į jį pakilti reikia užlipti 300 laiptelių, kylant į bokštą įrengtos šešios atokvėpio vietos.

Lankytojai su negalia gali privažiuoti automobiliu iki pat bokšto, kur įrengta nedidelė stovėjimo aikštelė. Jiems, kaip ir lipti laipteliais nenorintiems lankytojams, įrengti specialūs informaciniai stendai su QR kodais, kuriuos nuskaičius telefonu, jo ekrane matosi iš bokšto atsiveriantys vaizdai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi