Gyvenimas

2019.08.05 17:04

Kauniečių šeima kardelį iš Baltijos kelio saugo jau 30 metų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.05 17:04

Prieš 30 metų Baltijos kelyje dalyvavusių žmonių prisiminimuose ne tik įspūdžiai, emocijos, bet ir išsaugoti suvenyrai. Kaune gyvenantis Juozas Barkauskas su žmona Gražina išsaugojo gėlę, atskriejusią iš dangaus Baltijos kelyje.

Autentišką kardelį iš Baltijos kelio kaip itin šiltą šios dienos prisiminimą kaunietis J. Barkauskas iki šiol saugo savo namuose. Tądien jam nukritęs tiesiai iš dangaus, šiandien sutvirtintas ir įrėmintas jis užima garbingą vietą jo šeimos bute.

„Buvo didžiulė laimė pagauti kardelį, išmestą iš lėktuvo, kuris skrido virš Baltijos kelyje susirinkusių žmonių. Nors ne vienas lietuvis iš šios akcijos į namus grįžo su kardeliu rankose, turbūt tik mūsų šeima sugebėjo gėlę išsaugoti iki šių dienų“, – džiaugėsi pašnekovas.

Už galimybę džiaugtis prieš 30 metų Baltijos kelyje pagauta gėle, kaunietis dėkoja savo žmonai Gražinai, kartu su juo dalyvavusiai istorinėje akimirkoje.

„Žmona tąkart nusprendė, kad kardelį svarbu įrėminti. Tiesa, praėjus 30 metų gėlė paseno, taip pat kaip ir mes, tačiau savyje sugebėjo išlaikyti Baltijos kelio istoriją“, – teigė pašnekovas.

Kaunietis sako, kad tądien į Baltijos kelią atvykę ir bendram tikslui susivieniję žmonės pasauliui įrodė, kad dėl šalies laisvės ir nepriklausomybės reikia kovoti tik taikiais būdais.

„Tą dieną pasaulis išvydo, kad Lietuva egzistuoja. Kad mes gyvename ir gyvuosime dar ilgus šimtmečius. Toks stiprus tada buvo laisvės troškimas“, – patikino J. Barkauskas.

Anot J. Barkausko, prieš 30 metų Baltijos kelyje dalyvavusių žmonių širdyse saugomi ne tik išgyventi istorinės akimirkos įspūdžiai, emocijos, bet ir viltis, kad ateities karto sugebės išsaugoti protėvių iškovotą turtą – Lietuvos laisvę.

„Nors kelias buvo ilgas ir sunkus, pasiekėme savo užsibrėžtą tikslą – būti laisvi. Norėčiau, kad ir šių dienų jaunimas su pagarba prisimintų Lietuvos praeitį, istoriją. Svarbu, kad jaunoji karta kovotų dėl tų pačių vertybių, kurių siekė ir jų protėviai“, – įsitikinęs Juozas.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 4.15 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kai laisvė reiškia daugiau: kaunietis Juozas Barkauskas kardelį iš Baltijos kelio saugo iki pat šiandienos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt