Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.05 11:35

Į Paryžiaus Luvro muziejų teks registruotis iš anksto: kalta Mona Liza

žiūrėkite reportažą

Besirengiančius į Paryžių Luvro muziejaus valdžia perspėja: geriau pirkti bilietą iš anksto internetu, kitaip kyla rizika į lankomiausią pasaulyje muziejų nepatekti, nes bilietų kelioms artimiausioms dienoms gali nelikti.

Perskristi Atlantą ir nepatekti į Luvrą – šio akibrokšto turistai iš Amerikos tikrai nesitikėjo.

„Idėja riboti srautą yra gera. Dėl to gali greičiau patekti į muziejų, bet reikėjo iš anksto informuoti, juk atvyksta žmonės iš toli. Jei būčiau žinojusi, kad turiu pirkti bilietą internetu, visai nebūčiau vykusi“, – sakė C. Castro, turistė iš JAV.

Daugiau nei 10 milijonų lankytojų Luvras sulaukė 2018 metais. O šiemet jų bus dar daugiau, todėl vadovybė ragina registruotis iš anksto ir dėl to sulaukia kritikos – kodėl nebuvo išankstinės informacijos, kodėl jaukiami turistų atostogų planai.

Bet kaip kitaip valdyti srautą, kai mažiausiai 25 tūkstančiai žmonių kasdien apsilanko Luvre. Kai muziejus veikia iki vėlumos, lankytojų skaičius gali šoktelėti ir iki 50 tūkstančių. Muziejaus vadovybė aiškina – kalta Mona Liza, tiksliau, nauja garsiojo portreto vieta.

Liepos viduryje restauruotas paveikslas buvo perkeltas į kitą salę, turistai grūdasi aplink jį, daugiau laiko reikia nuotraukoms ir, žinoma, asmenukėms.

„Turistai iš pradžių 7-8 kartus nufotografuoja Moną Lizą, po to imasi asmenukių, gaišta daug laiko. Kai perkėlėme paveikslą, kilo sunkumų dėl turistų srauto ir viduje, ir prie įėjimo, todėl nusprendėme pirmenybę teikti tiems, kurie iš anksto užsisakė bilietus“, – skelbė Luvro vadybininkas Vincentas Pomaredesas.

Tačiau ne Mona Liza kalčiausia, iš tiesų tai milžiniškas turistų srautas.

„Radau internete tas ekskursijas, bet bilietas brangesnis nei įprasta, nes tai ekskursija su gidu. Gerai, nes kitaip tik aplinkui galėčiau pasivaikščioti“, – patikino turistė iš JAV.

Kartais tenka stabdyti ir bilietų prekybą internetu, bet ji atnaujinama, kai tik Luvre atsiranda nors kiek laisvos erdvės. Kol kas iš anksto įsigujusiems bilietą teikiama pirmenybė, o iki metų pabaigos norima įvesti privalomą registravimąsi internetu.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 3.23 min.):

Žinios. Po šaudynių Teksase ir Ohajuje – netikėtas Donaldo Trumpo pareiškimas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi