Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.09 08:19

Floristė Eglė Kazokaitė. Kokias gėles dovanoti jaunavedžiams?

Gėlės jaunavedžiams – šiuo metu ypač aktuali tema. Deja, dažnai neatsakingai žvelgiame į dovanojamas gėles, tik paskutinę akimirką jas prisimename. Tada paskubomis perkame bet ką pirmoje pasitaikiusioje vietoje. Sumokame galbūt net neadekvačią sumą, paskui dar ilgai graužiamės. Ypač jei gėlės dar prieš jas įteikiant apvysta ar suglemba.  

Tokia patirtis skatina mintis, kad gal išvis jokių gėlių vestuvėse nebereikia. Net šiuolaikinių švenčių kvietimuose pasitaiko nuorodų svečiams nenešti gėlių. Vietoj jų prašoma šuniukų pašaro, loterijos bilietų arba knygų. Ši tendencija „nupigina“ šventinę sveikinimo akimirką, paverčia ją buitiška ir grubia. O juk vestuvės – tai meilės, grožio ir jausmų šventė!

Gėlės joje sukuria ypatingą atmosferą, puošia tiek sveikintoją, tiek tą, kuris jas gauna. Tad ar tikrai žinome, kaip teisingai dovanoti gėles vestuvėse ir kaip užtikrinti, kad jos kuo ilgiau išliktų gražios ir atrodytų efektingai?

Teisingas gėlių pasirinkimas

Pirmasis mano klausimas į studiją įžengusiam klientui, kuris užsako gėlių jaunavedžiams: ar kvietime yra nurodytas gėlių pavadinimas, spalvos, šventės tema? Nenustebkite, jei savo kvietime rasite tokį jaunųjų pageidavimą. Nurodyti šią informaciją – labai normalu.

Jaunieji taip parodo ypatingą pagarbą jūsų atneštoms gėlėms, kurios išdidžiai stovės gražiausiose šventės vietose, derės su vestuvių spalvine tema, idėja. Taigi, maloniai prašome įsiklausyti į jaunavedžių norus ir nenešti jiems mėlynų rožių vien norint išsišokti ar nustebinti.

Jei kvietime nėra nurodyta šventės tema, tuomet prašykite floristo patarimo. Neskubėkite išleisti krūvos pinigų norėdami būti efektingi. Jei esate ne pirmieji šeimos nariai, pvz., tėveliai, broliai, seserys, seneliai, krikšto tėvai, būkite santūresni ir rinkitės mažesnę puokštę ar gėlių kompoziciją.

Jei esate draugai, sveikinate kaip pora, jūsų dovanojama puokštė turėtų būti vidutinio dydžio, o gal net mažesnė. Etiketą atitiks mini ir midi dydžio puokštė, šiuo metu madingos gėlių dėžutės arba gėlių puokštė, sudaryta iš 5–15 žiedų su papildomais smulkesniais žiedeliais ar žaluma.

Mano patarimas – vestuvėms rinktis baltų, šviesių, pastelinių spalvų gėles, kurios neerzina, vizualiai neišsišoka. Taip pat venkite itin ryškų kvapą skleidžiančių gėlių. Vestuvėse gėlių karaliene vis dar išlieka rožė. Jų asortimentas labai platus. Galima rinktis iš įvairiausių dydžių, spalvų žiedų. Jos yra idealus efekto, kokybės ir kainos santykio variantas.

Ieškant originalesnio sprendimo, galima rinktis tiek smulkiais, tiek pilnaviduriais žiedeliais nusėtus eustomų stiebus. Jau iš trijų elegantišku kaspinu perrištų ir floristo išmoningai supakuotų eustomų stiebų galima sukurti elegantišką puokštę. Atsižvelgdama į sezoniškumą, rekomenduočiau rinktis bijūnų, hortenzijų, gvazdikų, kardelių, pentinių, levukų ar jurginų puokštes.

Apgalvokime detales ir iš anksto užsakykime puokštę

Vestuvių pokylio vieta dažniausiai puošiama iš anksto, o svečių gėlės tampa papildomu grožiu. Todėl verta apgalvoti, kaip jos bus pamerktos. Jei šventės vietoje nebus pakankamai vazų, svečių gėlės bus sugrupuojamos ir merkiamos su kitomis puokštėmis.

Siekiant užtikrinti, kad gėlės „nesusipyktų“, patarčiau dovanoti gėlių dėžutes. Šis sprendimas ypač stilingas ir subtilus. Jose gėlės jau turi savo vietą ir tokią puošmeną galima lengvai priderinti ant papildomų stalų poilsio zonoje.

Visgi stilinga puokštė visada sugebės papuošti šventę, todėl verta pratintis iš anksto užsakyti gėles. Tai leis neskubant su floristu aptarti užsakymą ir palankia linkme koreguoti jo biudžetą.

Atėjus šventės dienai, ramiai atvyksite pasiimti savo užsakymo, kuris bus šviežias ir patogiai įpakuotas, o gėlės – prisotintos vandens. Užsakant iš anksto, galima pasirinkti ir pristatymo į namus paslaugą, o tai sutaupys laiko ir nesukels papildomo streso.

Ieškantiems naujovių

Jei jaunieji prašo jiems dovanoti loterijos bilietų, knygą, vyno ar kitų dovanų, galite rinktis dovaną-puokštę su į ją įkomponuotais loterijos bilietais ir „miegančiomis“ gėlėmis ar simbolinėmis rugių varpomis. Knygą ar gėrimo butelį galima subtiliai įpakuoti ir dekoruoti gėlių žiedais.

Profesionalus floristas tikrai ras stilingą variantą. Tad nesibaiminkite klausti ir tartis. Tokias staigmenas lydės susidomėjimo žvilgsniai, išliks tikras prisiminimas, bus išpildytas jaunųjų poros noras.

Tam, kad kiekviena dovana neštų vien geriausius jausmus ir kurtų malonią aplinką, visada kreipkitės į savo asmeninį floristą, kuris net ir įmantriausią užduotį įgyvendins atsakingai, kūrybiškai ir užtikrindamas kokybę. Tai sustiprins meilę gėlėms bei įžiebs norą jas dažniau dovanoti įvairiausiomis progomis. Gėlės – tai maloniausias komplimentas, ištartas be žodžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi