Gyvenimas

2019.08.04 19:09

Kada išmesti kosmetiką: pasenusios priemonės gali sukelti infekcijas

LRT.lt2019.08.04 19:09

Dažnos moters kosmetinėje tiek priemonių, kad, rodos, jų užtektų keliems metams. Tačiau dermatologai įspėja, kad galiojimo laikas ant kosmetikos pakuočių nurodomas ne šiaip – pasenusios kosmetikos priemonės gali sukelti infekcijas, rašoma health.com.

Niujorke dirbanti dermatologė Jeannette Graf pataria blakstienų tušo nenaudoti ilgiau, nei ant pakuotės nurodytas galiojimo laikas – nuo 4 iki 6 mėn, rašoma portale health.com.

Net jei jums atrodo, kad tušui viskas gerai, dermatologė siūlo nerizikuoti – pasenęs tušas gali sukelti akies infekciją. Be to, ji sako, kad blakstienų tušo nereikėtų skolinti draugei ar naudotis jos priemone.

Vėliausiai po pusmečio ji siūlo išmesti ir skystą priemonę akių kontūrui brėžti, ne ilgiau kaip metus pataria naudoti ir akių pieštuką. Tačiau pastebėjus, kad priemonės konsistencija ar kvapas pasikeitė, su ja atsisveikinti siūlo anksčiau.

Beje, pieštukas yra kiek saugesnis, nes nuolat jį padrožiame, tačiau akies kontūro priemonės teptukas yra nuolat naudojamas, tad ant jo gali kauptis bakterijos, tad labai svarbu po pusmečio jį pakeisti.

Skysta ar kompaktinė pudra gali būti naudojama maždaug metus, tačiau svarbu, kad būtų tinkamai laikoma. Dermatologė įspėja, kad pudros neturėtų būti laikoma ant stalo ar prie veidrodžio, kur ją pasiekia tiesioginiai saulės spinduliais. Taip pat ji pataria pudrą laikyti toliau nuo šildytuvo.

Kad skystą pudrą galėtumėte laikyti ilgiau, dermatologė siūlo kaskart naudoti vatos padelius, o kompaktinės pudros kempinėlę dažnai skalbti. Taip į priemones pateks mažiau bakterijų.
Maždaug metus rekomenduojama naudoti ir maskuoklius.

Birūs akių šešėliai ar skaistalai gali būti naudojami nuo metų iki dvejų. Tačiau ir šiuos reikėtų laikyti sausai. Vonios kambaryje daug drėgmės, tad šešėlius ar skaistalus tai gali sugadinti. Žinoma, kreminiai šešėliai ar skaistalai gali būti naudojami maždaug metus.

Lūpų dažai, pasak J. Graf, tinkamai laikomi gali būti naudojami maždaug aštuonis mėnesius. Tačiau jei dažėtės lūpas jais kai prastai jautėtės, kamavo pirmieji peršalimo simptomai ar tądien, kai naudojote lūpų dažus atsirado lūpų pūslelinė, atsisveikinkite su priemone ilgai negalvojusios.

Makiažo teptukus galima naudoti metus ar ilgiau priklausomai nuo jų savybių. Biriems šešėliams ar kompaktinėms pudroms naudojami natūralių šerių teptukai, tinkamai prižiūrimi ir dažnai plaunami, gali būti naudojami ir kelerius metus. Svarbiausia, kad jie kas savaitę būti plaunami su švelniu muilu ir šiltu vandeniu.

Skystiems produktams, pavyzdžiui, makiažo pagrindui naudojami sintetinių šerelių teptukai turi būti plaunami bent du kartus per savaitę su alkoholio pagrindu pagaminta priemone.