Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.04 16:34

Perpildyta pieštukinė įkvėpė išradimui: tikisi sudominti ir užsienio rinką

„Pirmieji mano išradimai veikė prastai, tad viešinti jų nenorėjau. Tačiau tai vis tiek buvo naudinga patirtis ir būdas tobulėti“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako išradėjas Ričardas Bielskis. Dabar jis džiaugiasi savo išradimu – kišeniniu prietaisu, kuris, tikisi, jau netrukus pasieks užsienio rinkas.

„Kadangi užsiėmiau braižyba ir tiksliaisiais mokslais, po ranka visuomet turėdavau turėti liniuotę, skriestuvą ir panašius prietaisus, iš sesers pasiskolinau pieštukinę. Tačiau šis užėmė daug vietos, o man patinka, kai daiktai būna kompaktiški. Todėl sukūriau kišeninį prietaisą, kuriame telpa visi man reikalingi dalykai“, – pasakoja R. Bielskis.

Jis svarsto, kad daugelis išradimų atsiranda būtent todėl, kad išradėjas ko nors pasigenda kasdienybėje. Ričardas neslepia, kad pirmas blynas buvo prisvilęs. „Tačiau visuomet reikia turėti bent jau prototipą, kurį galima tobulinti toliau. Taip po truputį atsirado naujos funkcijos ir estetinis vaizdas“, – prisimena jis.

Netrukus vaikinas savo išradimą patentavo, o dabar jis sako, kad po truputį dirba tam, kad jį atrastų užsienio rinkos. „Tai pirmasis išradimas, kurį galiu pristatyti viešai, – pasakoja Ričardas. – Tačiau kai studijavau Olandijoje, su draugu ir vienu profesoriumi buvome atidarę spausdinimo laboratoriją. Universitetas mums buvo suteikęs 24 tūks. Eur finansavimą. Turėjome 3D spausdintuvą, taigi pradėjau gaminti įvairius dalykėlius.“

Vienas pirmųjų jo išradimų – spausdintas aparatas, kurį galima prikabinti prie riedlentės ir ji veikia kaip elektrinė riedlentė. „Žinoma, aparačiukas veikė prastai, tačiau buvo savotiška įžanga į išradimų pasaulį“, – pasakoja R. Bielskis.

Jis sako, kad ką nors kurdamas nepuola naršyti internete ir tikrinti, ar jam šovusios ar panašios idėjos nėra įgyvendinę kiti išradėjai. „Jei kilo idėja, svarbu pabandyti ją įgyvendinti. Tai vis tiek yra patirtis ir tobulėjimas“, – patikina jis ir priduria, kad norint patentuoti išradimą, tokią informaciją patikrina patentų agentūra.

Išradėjas prisipažįsta, kad yra sukūręs nemažai dalykų, kurių galiausiai niekam nenorėjo rodyti: „Tačiau tada supratau, kad kuriant kažkam neįmanoma sukurti ko nors kokybiško. Jei kuri sau, tai tas daiktas patiks bent jau tau.“

Šiuo metu jis bendradarbiaudamas su kolegomis iš Lietuvos ir užsienio dirba tam, kad mobilusis telefonas prireikus galėtų būti panaudojamas kaip kompiuterio pelytė.

Visas pokalbis su Ričardu Bielskiu – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kartais proveržis laukia visai už kampo: unikaliam išradimui įkvėpė... perpildyta mokyklinė pieštukinė
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi