Gyvenimas

2019.08.03 17:39

Geltonasis traukinys kai kuriems prancūzams svarbesnis už Eifelio bokštą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.03 17:39

Į Prancūziją užsukę turistai nepraleidžia progos pasivažinėti traukiniu. Žinoma, traukinys ne bet koks – o geltonas ir, pasak gyventojų, ne mažiau svarbus, nei Eifelio bokštas paryžiečiams.

Jau daugiau nei šimtmetį šis geltonas traukinys rieda iš vieno Prancūzijos nacionalinio parko šalies pietuose iki miestelio pasienyje su Ispanija. Bėgius tiesti pradėta dar 20 amžiaus pradžioje, o pirmą kartą keleiviniai vagonai jais riedėjo 1927-aisiais.

„Kitąmet traukiniui bus 110 metų. Tai – istorinis objektas, šiek tiek renovuotas 50-aisiais ir 85-aisiais. Esu šio traukinio mašinistas jau dešimtmetį ir vis tiek kiekvieną kartą vaizdas mane nustebina. Kaskart, atrodo, pamatau objektų ar gamtos vaizdinių, kurių anksčiau nepastebėdavau ar kurie per laiką pasikeitė“, – pasakoja mašinistas Julienas Barthelemy.

Nors maršrutas neilgas – 63 kilometrai – dėl dėmesį kaustančių vaizdų čia kasmet užsuka tūkstančiai turistų.

Traukinys nudažytas geltonai ir raudonai ne veltui – spalvos pasiskolintos iš Katalonijos regiono vėliavos. Būtent iki jo ir driekiasi maršrutas. Šiuo traukiniu norėta užtikrinti susisiekimą su regionu bet kokiu oru. Ir nors dabar viską galima nesudėtingai apvažiuoti mašina, gamtos išsiilgę turistai mieliau renkasi traukinį.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 52.12 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Stilistė Milda Metlovaitė apie išskirtinį stilių: aprangos taisyklės galioja visada