Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.03 14:15

Vilniečių pora per parą įveikė 1600 km: iššūkiui įkvėpė skaudi patirtis, dabar siekia padėti kitiems

„Šeimos, netekusios dar negimusių vaikų, taip pat susiduria su geležiniu iššūkiu“, – portalui LRT.lt sako Sandra Čereškevičienė, su vyru Andriumi per parą įveikusi geležinį iššūkį – daugiau nei pusantro tūkstančio kilometrų motociklu. Prieš kelis mėnesius vaikelio netekusi pora taip ragino aukoti Krizinio nėštumo centrui.

Čereškevičių šeima dviem motociklais įveikė 1030 mylių (apie 1658 km) per 24 valandas, o tiksliau, per 23.40 val. Tai – geležiniu tituluojamą iššūkis, tarp viso pasaulio motociklininkų žinomas „Iron Butt“ pavadinimu. Motociklininkų kelionė driekėsi per tris šalis – Lietuvą, Lenkiją, Latviją.

Geležinio iššūkio šeima sumanė imtis ne tik norėdami išbandyti savo jėgas, bet ir siekdami priminti, kad šeimos, išgyvenančios savo vaikų netektis, taip pat susiduria su geležiniu iššūkiu. Neretai net ir artimųjų ratas nežino, kaip jiems padėti. Ši šviesi socialinė iniciatyva, kelianti idėją niekada nepasiduoti, kilo šeimai išgyvenant nelengvą laikotarpį – prieš kelis mėnesius jie taip pat išgyveno netekties skausmą.

„Tai labai skaudi, iš atminties neišdylanti patirtis. Tokio dalyko iš atminties ištrinti neįmanoma. Dažnai pagalvoji, kokio dydžio šiandien galėtų būti tavo sūnus“, – portalui LRT.lt pasakoja pusantro tūkstančio kilometrų per parą įveikusi S. Čereškevičienė.

Geležinis iššūkis tapo socialine iniciatyva, kurios metu surinkta finansinė parama bus skirta nemokamoms individualioms psichologo konsultacijoms bei grupinės terapijos užsiėmimams Krizinio nėštumo centre.

Skaudžiu metu Čereškevičiai ieškojo įvairių būdų, kurie padėtų atigauti ir nenuleisti rankų. Pagalba porai tapo ir minėtieji užsiėmimai bei psichologo konsultacijos Krizinio nėštumo centre.

„Netektį išgyvenusiems tėvams, reikia įvairios pagalbos, ypač psichologinės. Daugiausiai, mano manymu, ir padėjo Krizinio nėštumo centre vykstantys pokalbiai su psichologais ir kitomis šeimomis, išgyvenusioms tokią patirtį.

Tačiau šiuo iššūkiu norime atkreipti ir kiekvieno žmogaus dėmesį, nes labai svarbus ir visuomenės požiūris. Svarbu, kaip aplinkiniai vertina ir priima. Norėtųsi, kad neatsirastų tylos sienos. Sunku, kai netektį patyrę tėveliai yra paliekami vieni ir neturi su kuo pasidalyti savo skausmu“, – pasakoja S. Čereškevičienė.

Svarbu, kad ne tik aplinkiniai, bet ir poros, išgyvenusios panašią patirtį kalbėtųsi, dalytųsi patirtimi ir taip padėtų sau ir kitiems.

Parą kelyje praleidusi Sandra pasakoja, kad jaučia lengvą nuovargį, tačiau iššūkius mėgstanti moteris tikėjosi, kad geležinis iššūkis bus kur kas didesnis išbandymas. Iš Kupiškio rugpjūčio 2-ąją pora motociklais pajudėjo link Lenkijos, vėliau pasiekė Latviją ir rugpjūčio 3-ąją vėl sugrįžo į Kupiškį.

Nors pora planavo maždaug 12 sustojimų su penkiolikos minučių pertraukomis, tačiau pakeliui nutikdavo kas nors nenumatyto ir tekdavo sustoti.

„Tačiau didelių išbandymų nebuvo. Visą kelią lydėjo geri orai, lietus neužklupo, o didžiausiu iššūkiu tapo rytas, kuomet buvo ganėtinai šalta. Porą kartų netgi buvome sustoję tam, kad užsukę į degalinę šiek tiek susišildytume ir galėtume tęsti kelionę. Kita vertus, šaltis išblaškė ir visą kelią nesinorėjo miego“, – įspūdžiais dalijasi S. Čereškevičienė.

Beje, išbandymus ir motociklus mėgstanti Sandra tapo vienintele moterimi Lietuvoje, kuriai pavyko įveikti „Iron Butt“ iššūkį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi