Gyvenimas

2019.08.03 11:20

Aktyvios pramogos Lietuvoje sužavėjo net visko mačiusius MTV „Travel“ keliautojus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.08.03 11:20

Ir šilčiausią vasaros dieną tikrai nebūtina gulėti prie ežero ar jūros – galite nuveikti ką nors aktyvaus. O nuveikti tikrai yra ką, patikina turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ atstovas Olegas Volkovas. Aktyvus poilsis Lietuvoje sužavėjo net ir MTV kelionių kanalo „Travel“ keliautojus.

„Lietuvoje nėra dykumų, džiunglių, todėl mums atrodo, kad neva neturime kuo nustebinti, tačiau MTV „Travel“ kanalo filmukas – puikus įrodymas, kad žmonės, kurie matę beveik visko, Lietuvoje atrado daugybę veiklos.

Net ir tie, kurie nuogąstauja dėl lietaus ar darganos, pamatę už lango saulę, gali susiruošti į trumpą vienos dienos išvyką. Kad apsilankytumėte pramogų parke ar išbandytumėte vėjaratį, tikrai nereikia ilgai planuoti ir ruoštis“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sako O. Volkovas.

Jo teigimu, MTV atstovus labiausiai nustebino tai, kad Lietuvoje tiek visko galima nuveikti per vieną dieną. Pvz., pasivažinėjus vėjaračiu vos už dvidešimties kilometrų galima rasti vandenlenčių parką, o netoli bus ir žirgynas ar kokia kita pramoga.

Labai smagi veikla, anot pašnekovo, pasikinkius vėją sėsti ant vėjaračio. „Lietuvoje netgi yra vėjaračių sporto čempionas, prieš maždaug 19 metų atvykęs iš Naujosios Zelandijos. Išmokti valdyti vėjaratį pakanka kelių minučių. Juolab, kad visus, sumaniusius prisijaukinti šią transporto priemonę, pasitinka instruktoriai, kurie padeda“, – apie vieną iš galimų veiklų laisvalaikiui pasakoja „Keliauk Lietuvoje“ atstovas.

Vėjaračiai, anot jo, šalyje populiarėja – čia yra palankios šiai veiklai oro sąlygos. Bene geriausia vieta išbandyti šį sportą – Kuršių Nerija. „Čia taip pat vėjuota, kaip ir šio sporto gimtinėje Naujojoje Zelandijoje“, – priduria jis.

Dar viena smagi patirtis, kurią išbandė ir britai, yra pramogų parkai. Viena smagiausių atrakcijų, kurias jie siūlo – nusileidimas lynu virš upės (Šventosios, Neries, Nemuno ir kt.), o nusileidimo trasos ilgis gali siekti keturis ar šešis šimtus metrų.

Be to, tokia pramoga nereikalauja ilgo pasiruošimo. Net ir pradedantysis pramogų parke per dieną gali pereiti skirtingas trasas.

Lietuvoje netrūksta vandens telkinių, o viena iš populiariausių vandens pramogų – plaukimas baidarėmis.

„Dažnas išvardytų tris pagrindines upes, pvz., Ūlą, Nerį ar pan., kuriose šią pramogą galima išbandyti, tačiau iš tiesų retas pagalvoja, kad plaukti baidare galime ežeru, Kuršių mariomis ar daugelių mažesnių upių, kurių Lietuvoje išties netrūksta“, – vardija pašnekovas. Ir priduria, kad vis populiaresnės darosi ir vandenlentės ar kitos vandens pramogos.

Kadangi kalnų neturime, galite rinktis kitokią pramogą – žygius pelkėmis. Jei esate ekstremalių pomėgių mėgėjas, į pelkes galite leistis naktį. Apie šias ir kitas pramogas bei jų kainas – vaizdo įraše (nuo 58.55 min.).

Lietuvoje esančiomis aktyvaus laisvalaikio galimybėmis susidomėjo ir MTV Travel televizijos kanalas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt