Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.04 13:22

Ukrainiečių muzikantų sumanumas: pasigamino netradicinį fortepijoną, atstojantį 20 skirtingų instrumentų

žiūrėkite reportažą

„Mums per brangu pasikviesti 20 skirtingų muzikantų į grupę. Todėl ir nusprendėme pasigaminti vieną tokį fortepijoną, kuris juos visus pakeistų“, – mintimis dalijosi ukrainiečių grupės „Brunettes Shoot Blondes" atlikėjai, fortepijoną perdarę taip, kad šis gali atstoti dešimtis skirtingų instrumentų.

Turint tokį fortepijoną scenoje galima groti beveik visais muzikos instrumentais. Šį instrumentą valdo du grupės nariai. Beveik visi garsai išgaunami spaudžiant fortepijono klavišus.

Viskas prasidėjo nuo šimtmečio senumo sulūžusio fortepijono. Dainininkas A. Kovaljovas šį instrumentą aptiko nedideliame miestelyje vakarų Ukrainoje. Pervežamas fortepijonas beveik subyrėjo. Jį restauruoti buvo sunkus ir keletą mėnesių užsitęsęs darbas.

Restauruotame fortepijone perkusiniai instrumentai išdėstyti dešinėje fortepijono pusėje, o styginiai – kairėje. Tiesa, priversti pianiną griežti styginiais instrumentais buvo nemenkas išbandymas.

„Vienas iš grupės narių mina pedalus. Tai priverčia mechanizmą judėti. Ratas braukia per stygas, taip išgaunamas garsas“, – sakė R. Soboljev.

Stygas užkliudo kiekvienas besisukantis ratukas, o klausytojams atrodo, kad griežiama smuiku ar violončele. Šis unikalus pianinas buvo kuriamas kelis šimtus valandų. Viskas atlikta rankomis.

„Darant panašius dalykus, visuomet sunku nuspėti, ar tai sudomins žiūrovus. O gal bus pernelyg sudėtinga ir visas darbas nueis perniek“, – mintimis dalijosi A. Kovaljov.

Tiesa, jų atliktas darbas tikrai nenuėjo perniek. Šis vaizdo klipas, nuo paskelbimo sausio mėnesį, internete peržiūrėtas jau daugiau kaip pusę milijono kartų.

Pirmą kartą tarptautinio dėmesio muzikos grupė „Brunettes Shoot Blondes“ sulaukė 2014 metais. Tada jų dainos „Knock Knock“ klipas vos per 10 dienų buvo peržiūrėtas 5 milijonus kartų.

Tuo metu, įrašo vizualizacijai buvo panaudoti daugybės telefonų, planšečių ir nešiojamųjų kompiuterių ekranai. Šis vaizdo klipas 2015 metais grupei pelnė Berlyne vykusių muzikinių vaizdo klipų apdovanojimų prizą už geriausią koncepciją.

„Iš pradžių mes buvome tradicinė indi muzikos grupė, kurios centre buvo gitara. Bosai, gitara ir būgnai. Dabar turime šį fortepijoną ir nebegalim daryti to, ką darėme anksčiau“, – sakė muzikantas Andrij Kovaljov.

„Mums per brangu pasikviesti 20 skirtingų muzikantų į grupę. Todėl ir nusprendėme pasigaminti vieną tokį fortepijoną, kuris juos visus pakeistų“, – mintimis dalijosi grupės nariai.

„Brunettes Shoot Blondes“ rengia koncertinį turą po Europą. Reikia tikėtis, kad jų išskirtinis instrumentas atlaikys kelionės išbandymus.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Euromaxx“ (nuo 1.15 min.):

Euromaxx. Nuo būgno iki kastanjetės: muzikos grupė „Brunettes Shoot Blondes“ vienu fortepijonu išgauna dvidešimties instrumentų garsus
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi